Kamery live
prognoza pogody

Gminy Szaflary, Biały Dunajec i Czarny Dunajec – z najmniejszą wyszczepialnością w Małopolsce

Wśród gmin z najmniejszą wyszczepialnością w Małopolsce nadal znajdują się samorządy z południa Małopolski, m.in. Biały Dunajec, Czarny Dunajec i Szaflary, których mieszkańcy zaszczepili się zaledwie w 21-23% – poinformował Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie. Najlepiej w statystykach wypada Kraków, gdzie zaszczepionych w pełni jest prawie 64% mieszkańców. Wśród 75 potwierdzonych dziś w Małopolsce nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2, 32 dotyczą Krakowa, a 8 powiatu nowotarskiego. N

Gminy Szaflary, Biały Dunajec i Czarny Dunajec - z najmniejszą wyszczepialnością w Małopolsce

Ostatnie dni pokazały wzrost zachorowań na COVID-19. W Małopolsce liczba pacjentów z COVID-19 wczoraj (26 września 2021) wyniosła 139 i z dnia na dzień sukcesywnie rośnie. Dla przypomnienia – jeszcze 20 lipca było ich tylko 20, a tydzień temu – 20 września – 123.

Największą grupę pacjentów z COVID-19 stanowią osoby niezaszczepione.

Spośród 139 hospitalizowanych. 14 wymaga zastosowania respiratora. Aktualnie na podstawie decyzji Wojewody Małopolskiego uruchomione zostały 524 łóżka „covidowe”, w tym 43 to łóżka respiratorowe.

– W Małopolsce wykonano ok. 3,2 mln szczepień. Aktualnie niespełna 1,5 miliona Małopolan może czuć się bezpiecznie dzięki przyjęciu obu dawek szczepionki lub szczepionki jednodawkowej. Dziękuję im za to! Dalej konsekwentnie apelujemy: SZCZEPMY SIĘ! To dla nas wszystkich bardzo ważna i wspólna sprawa – zaznacza wojewoda Łukasz Kmita.

 

os 28.09.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Jan Brzechwa 14:46 29.09.2021

Tak 1.5mln może czuć się bezpiecznie z jakiego powodu jak osoby zaszczepione i tak chorują więc po co to wszystko? Pewnie że chodzi o kasę jak zwykle.

Zobacz również