Kamery live
prognoza pogody

F16, legendy z Węgier, czeskie “byki” – główne gwiazdy XI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

7 lipca 2019 01:39
Wyciszenie Włącz dźwięk

To był dzień niesamowitych, lotniczych wrażeń, przepięknych widoków i wymarzonej pogody. Jego punktem kulminacyjnym był zjawiskowy przelot myśliwca F16 nad miastem, jednak XI Nowotarski Piknik Lotniczy obfitował pierwszego dnia również w inne atrakcje dla miłośników lotniczych pokazów. Na nowotarskim niebie zaprezentowały się takie legendy lotnictwa akrobatycznego jak Zoltan Veres, czy Peter Beseneyi. Niezapomniane show dała czwórka pilotów “Flying Bulls” z Czech. 

Nowotarski Piknik Lotniczy to największa i najsłynniejsza impreza masowa organizowana w Nowym Targu. To ten weekend wakacji, kiedy właściwie całe życie miasta przenosi się i koncentruje w rejonie nowotarskiego lotniska. Jedenasta już edycja znów przyciągnęła na miejskie lotnisko tłumy mieszkańców i turystów. Program wydarzenia obfitował w atrakcyjne pokazy, dopisała też pogoda – góry nie mogły chyba ukazać się piękniej i bardziej przejrzyście o tej porze roku, stanowiąc perfekcyjne tło dla widowiskowych przelotów.

Największą ciekawość i emocje wzbudziła obecność samolotu bojowego F16, przez samych organizatorów określana jako największa atrakcja imprezy. Był to lot widowiskowy, bardzo głośny, w imponujący sposób ukazujący potęgę i możliwości polskich sił powietrznych. Wyjątkowych pokazów było jednak więcej. 

Przelot F16 nad Nowym Targiem ✈️

Potężny, majestatyczny i…chyba wasz ukochany? F16 ✈️ Te emocje pamięta się do końca życia.✈️ https://nowytarg24.tv/f16-legendy-z-wegier-czeskie-byki-to-glowne-gwiazdy-pierwszego-dnia-xi-nowotarskiego-pikniku-lotniczego/

Opublikowany przez nowytarg24.tv Sobota, 6 lipca 2019

-Mamy blisko 40 statków powietrznych, program imprezy wypełniony jest po brzegi, praktycznie latamy od przedpołudnia do godzin wieczornych – mówi Paweł Kos, prezes Aeroklubu Nowy Targ, organizatora wydarzenia – Piloci przyjechali z całej Polski, ale można też powiedzieć, że z całego świata. Nawet pokuszę się o stwierdzenie, że dzisiaj Piknik Lotniczy można traktować mianem air show, czyli pokazów międzynarodowych, które skupiają naprawdę największych pilotów na świecie i najlepsze statki  z całego świata. 

Na nowotarskim Pikniku pokazy dali m.in. węgierscy piloci określani mianem legend lotnictwa akrobatycznego – Zoltan Veres i Peter Beseneyi, a możliwość występu w ich towarzystwie na tym samym Pikniku była zaszczytem dla wielu utytułowanych pilotów. Niewątpliwą atrakcją pierwszego dnia Pikniku był akrobatyczny pokaz czwórki pilotów z teamu The Flying Bulls z Czech, podczas którego zaprezentowanych zostało aż 38 figur akrobacji lotniczej. Nowotarżanie z sympatią przywitali stylowego “Wiedeńczyka” z desantem skoczków spadochronowych, mistrzynię śmigłowca Bolkov 105 Marię Muś, podniebny taniec dwóch bojowych śmigłowców MI-24, czy historycznych Piper Cubów z lat 1943-1944.

-To jest przede wszystkim dla ludzi. Bardzo się cieszę, jak mają uśmiech na twarzy  po pokazie, machają – mówi  jedna z gwiazd Pikniku, Maciej Pospieszyński Dla mnie to odskocznia od zawodniczego latania, gdzie latamy rzeczy narzucone z góry, a tutaj latamy freestyle’owe figury.

XI Nowotarski Piknik Lotniczy z… całkiem innej perspektywy

Niedzielne pokazy rozpoczną się już o godzinie 11:00 i potrwają  – jeśli pozwoli pogoda – do godziny 18:00. Przylot F16 zaplanowany jest na godzinę 16:40. 

XI Nowotarski Piknik Lotniczy, dzień pierwszy

Na specjalne życzenie czytelników…troszkę dzisiejszych, bajecznych pokazów ✈️✈️ W powietrzu Zoltan Veres.✈️ https://nowytarg24.tv/f16-legendy-z-wegier-czeskie-byki-to-glowne-gwiazdy-pierwszego-dnia-xi-nowotarskiego-pikniku-lotniczego/

Opublikowany przez nowytarg24.tv Sobota, 6 lipca 2019

 

Tłumy na niedzielnych pokazach lotniczych

XI Nowotarski Piknik Lotniczy – ujęcia z lotu ptaka (galeria)

/os

fot. os/ak/pk

os 07.07.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również