Kamery live
prognoza pogody

Tłumy na niedzielnych pokazach lotniczych

8 lipca 2019 15:05

Choć Nowotarski Piknik Lotniczy znany jest jako najtłumniejsza spośród miejskich imprez, takiej frekwencji nie było jeszcze podczas żadnej z jego dziesięciu dotychczasowych edycji. W rejonie kładki na Białym Dunajcu tworzyły się dosłownie zatory pieszych, które nie bez powodu nasiliły się między 16 a 17 – w czasie, kiedy zaplanowany był pokaz dynamiczny F-16 na nowotarskim niebie. To bowiem właśnie ta podniebna atrakcja przyciągnęła tak wielu mieszkańców. 

Tłumy na niedzielnych pokazach lotniczych

Ci, którzy pozostali w domach, wyczekiwali zjawiskowej maszyny na swoich balkonach i w oknach. Poruszenie pokazem – podobnie, jak dwoma przelotami w piątek i sobotę – objęło wszystkich, bez wyjątku. Kierowcy zatrzymywali samochody, ludzie wychodzili ze sklepów i budynków, rodzice ochraniali uszy swoich dzieci, psy ujadały i chowały się z przerażenia hukiem myśliwca. Wiele osób płakało ze wzruszenia – szczególnie, że majestatyczny lot dedykowany był wszystkim żołnierzom poległym na polu walki. Wobec potęgi F16, z całą pewnością nikt nie pozostał obojętny.

F16, legendy z Węgier, czeskie „byki” – główne gwiazdy XI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

XI Nowotarski Piknik Lotniczy z… całkiem innej perspektywy

F-16 ponownie w Nowym Targu 😍 niestety już po raz ostatni.

Opublikowany przez nowytarg24.tv Niedziela, 7 lipca 2019

fot. asz, dron pk

/os

os 08.07.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również