Kamery live
prognoza pogody

Dziś o północy – otwarcie granic

Dziś o północy – wielka zmiana na polskich granicach. Po trzech miesiącach zostają one otwarte dla wszystkich państw Unii Europejskiej. Oznacza to, że po polskiej stronie przestaną być prowadzone kontrole graniczne, a osoby wjeżdżające do kraju nie będę musiały już odbywać obowiązkowej kwarantanny. Kupcy z nowotarskiego jarmarku już dziś cieszą się na słowackich klientów, którzy jutro bez przeszkód będą mogli przyjechać i zrobić zakupy na targu. 

Dziś o północy - otwarcie granic

Granicę będzie można przekraczać swobodnie w dowolnym miejscu, zarówno na kierunku do, jak i z Polski, jednak planując podróż zagraniczną, należy uwzględnić obostrzenia obowiązujące w kraju sąsiednim. Choć Słowacy mogą od jutra bez przeszkód wjechać do Polski, nie będzie to możliwe w drugą stronę. Polska nie znalazła się bowiem na słowackiej liście “bezpiecznych krajów”, dla których granice są już otwarte. 

Dla kupców z nowotarskiego jarmarku najważniejsza jest jednak właśnie możliwość swobodnego przepływu Słowaków do naszego kraju.

Wreszcie się doczekaliśmy! Polska otwiera granice dla gości z krajów Unii Europejskiej, po raz pierwszy od trzech miesięcy w sobotę spodziewamy się więc przyjazdu naszych słowackich przyjaciół.
Czekaliśmy na naszych gości zza południowej granicy z niecierpliwością, jesteśmy przekonani, że oni również tęsknią od dawna za zakupami na najpiękniejszym w Polsce i jakże dobrze im znanym jarmarku – czytamy na Facebooku Nowej Targowicy. 

Wreszcie się doczekaliśmy! Pojutrze (13 czerwca) Polska otwiera granice dla gości z krajów Unii Europejskiej, po raz…

Opublikowany przez Nowa Targowica Czwartek, 11 czerwca 2020

Na Słowacji odnotowano do tej pory 1 531 potwierdzonych przypadków infekcji Sars-CoV-2 na 5,5 mln obywateli. Ponad 90 proc. chorych zostało już wyleczonych, a od miesiąca odnotowuje się tam jedynie pojedyncze infekcje. Od początku trwania epidemii zmarło 28 osób. 

Dodajmy, że obostrzenia, w tym ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do Polski oraz kwarantanna, wciąż obowiązują na granicy zewnętrznej UE.

os 12.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Mariola 12:43 13.06.2020

Szkoda tylko że Polacy niemogą jechac do Czech

Zobacz również