Kamery live
prognoza pogody

Dwunastu nowych chorych z naszego powiatu

7 sierpnia 2020 11:54

144 nowych zakażeń w Małopolsce, w tym tuzin w powiecie nowotarskim. Przybywa chorych na COVID-19 w naszym województwie. Jednocześnie zmarły trzy osoby z powodu koronawirusa, wszystkie pochodziły z powiatu bocheńskiego.

Dwunastu nowych chorych z naszego powiatu

Jak czytamy w komunikacie Urzędu wojewódzkiego:

 

“(…) Przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 15 kobiet i 10 mężczyzn, w wieku od 9 miesięcy do 74 lat, z powiatu limanowskiego (5 osób), nowosądeckiego (4 osoby), oświęcimskiego i myślenickiego (po 3 osoby), bocheńskiego, krakowskiego i wadowickiego (po 2 osoby) oraz powiatów: olkuskiego, miechowskiego, chrzanowskiego i nowotarskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1814 ozdrowieńców.

 

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 144 osób. To 63 kobiety i 81 mężczyzn, w wieku od 2 do 92 lat, z Krakowa (31 osób), powiatu limanowskiego (30 osób), nowosądeckiego (17 osób), wadowickiego i nowotarskiego (po 12 osób), oświęcimskiego (9 osób), Nowego Sącza (8 osób), powiatu krakowskiego (6 osób), Tarnowa i powiatów: tatrzańskiego i myślenickiego (po 3 osoby), wielickiego, brzeskiego i bocheńskiego (po 2 osoby) oraz powiatów: tarnowskiego, miechowskiego, gorlickiego i chrzanowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 8 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

 

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4286 osób.

 

Niestety musimy również poinformować o śmierci 3 osób. To 1 kobieta i 2 mężczyzn, w wieku od 84 do 92 lat, z powiatu bocheńskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 79″.

 

/źródło: UW w Krakowie/

Piotr Starmach 07.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również