Kamery live
prognoza pogody

Drugi dzień świętowania urodzin biblioteki – tym razem w filii na Kopernika

22 maja 2022 13:31

Choć dziś niedziela, filia Miejskiej Biblioteki Publicznej na ul. Kopernika stała otworem dla wszystkich, chcących razem z nią świętować jubileusz 75-lecia. Drugi dzień obchodów upływał w rodzinnej atmosferze – najpierw odbyło się spotkanie z Wiesławem Drabikiem, autorem ponad 200 książek dla najmłodszych czytelników, a następnie biblioteka zaprosiła wszystkich na urodzinową pizzę!

 

Drugi dzień świętowania urodzin biblioteki - tym razem w filii na Kopernika

Wszystkich przybywających dziś na Kopernika, już z daleka witały urodzinowe baloniki. W spotkaniu z Wiesławem Drabikiem, autorem znanych książeczek dla najmłodszych czytelników brał udział całkiem spory tłumek. Dzieci chętnie wyrywały się do odpowiedzi na rozmaite pytania – wygraną była jedna z wybranych książek z autografem. Na miejscu była także możliwość zakupu ilustrowanych bajeczek. Pan Wiesław zaskarbił sobie sympatię uczestników spotkania rymowankami na temat ich imion – krótkie wierszyki wymyślał na poczekaniu, a niektóre były bardzo zabawne i wywoływały salwy śmiechu.

Po zakończeniu spotkania, pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej poczęstowali wszystkich zgromadzonych pizzą i napojami. Niespodzianka wywołała wśród dzieci ogromną radość. 

75-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu

os 22.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również