nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Droga z Niwy na Grel otwarta!

1,3 kilometrowa droga została dziś uroczyście poświęcona i otwarta przez przedstawicieli rządu Polski, władze Nowego Targu, a także Radę Miasta. Ulica św. Brata Alberta ma pomóc – choć w pewnej części – rozładować korki w rejonie Niwy, a mieszkańcom Nowego Targu zapewni bezpieczniejszy dojazd do szkoły i kościoła. – Jesteśmy dumni z tej drogi – mówił burmistrz Grzegorz Watycha. – Poprowadzenie drogi nowym śladem to naprawdę wyczyn – gratulował miastu i mieszkańcom poseł Wiesław Janczyk. 

To była jedna z największych inwestycji drogowych realizowanych przez miasto w ostatnich latach. Nowa droga o długości 1,3 km usprawni komunikację w tym rejonie miasta, otworzy tereny budowlane, zapewni bezpieczne dojście do szkoły i kościoła, a także – zapewni mieszkańcom os. Niwa dostęp do gazociągu i kanalizacji. Wykonawcą rozpoczętych w maju br. robót budowlanych była firma Strabag. Szacowana na blisko 10 mln zł inwestycja realizowana była z 4,5- milionowym dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych.

Uroczyste otwarcie drogi Niwa-Grel 🚘🛣https://nowytarg24.tv/droga-z-niwy-na-grel-otwarta/

Opublikowany przez nowytarg24.tv Niedziela, 1 grudnia 2019

Nowa ulica, łącząca ul. Starokrakowską z os. Niwa otrzymała imię patrona parafii św. Brata Alberta. Po uroczystym poświęceniu przez ks. proboszcza Franciszka Rembiesę, oficjalnego otwarcia dokonały władze Nowego Targu, w tym burmistrz Grzegorz Watycha, a także przedstawiciele władz powiatu i Rady Miasta. Obecni byli także przedstawiciele rządu – poseł Solidarnej Polski Edward Siarka czy poseł Prawa i Sprawiedliwości Wiesław Janczyk. Parlamentarzyści wyrazili słowa uznania dla wyboru patrona nowej drogi. 

Symbolicznego odsłonięcia tablicy z nazwą nowo powstałej ulicy dokonali radni Danuta Szokalska -Stefaniak i Grzegorz Luberda – najmocniej zaangażowani w realizację tej inwestycji. Na uroczystości nie brakło mieszkańców Niwy i Grela, przedstawicieli firm wykonawczych, kierownika budowy, nadzoru budowlanego, władz powiatu, urzędników magistratu zaangażowanych w proces inwestycyjny. Słowa podziękowania od wiceburmistrza Waldemara Wojtaszka – dziś również w roli prowadzącego – usłyszeli wszyscy, którzy przyczynili się do powstania nowej drogi. Na koniec, panu wiceburmistrzowi, który od początku koordynował całość działań, podziękował burmistrz Nowego Targu, Grzegorz Watycha. 

 

Trwa koncert dziękczynny w parafii Św. Brata Alberta na Niwie 🎤🎺🎸🎹https://nowytarg24.tv/droga-z-niwy-na-grel-otwarta/

Opublikowany przez nowytarg24.tv Niedziela, 1 grudnia 2019

Po części oficjalnej i Mszy św. odprawionej m.in. w intencji burmistrzów i Rady Miasta, w kościele odbył się koncert dziękczynny. Poszczególne utwory dedykowane były różnym osobom, firmom i instytucjom, które przyczyniły się do powstania inwestycji. 

O budowie ważnego połączenia komunikacyjnego informowaliśmy wielokrotnie, m.in. w relacjach telewizyjnych:

Trwa budowa łącznika Niwa-Grel

Więcej na ten temat w nadchodzącym Przeglądzie Tygodniowym.

/os, ps/

fot. Maciej Gębacz/os

 

11 0

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

3 komentarzy

Domin

01 grudnia, 2019, o 17:45:34

Piękna nareszcie

01 grudnia, 2019, o 17:57:43

Bardzo szybko została wbudowana jest super mamy swoją drogę na niwie oby nie było tłoczno pozdrawiam Anna piękny koncert 💕

Anna

01 grudnia, 2019, o 17:58:42

Bardzo szybko została wbudowana jest super mamy swoją drogę na niwie oby nie było tłoczno pozdrawiam Anna piękny koncert 💕

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna
array(3) { [0]=> int(56) [1]=> int(112) [2]=> int(68) }