Kamery live
prognoza pogody

Trwa budowa łącznika Niwa-Grel

3 lipca 2019 01:01
Wyciszenie Włącz dźwięk

To jedna z największych inwestycji drogowych realizowanych przez miasto. Od połowy maja trwają intensywne prace przy budowie łącznika Niwa-Grel. Nowa droga o długości 1,3 km to bardzo wyczekiwana społecznie inwestycja, która ma usprawnić komunikację w tym rejonie miasta, otworzyć tereny budowlane oraz zapewnić bezpieczne dojście do szkoły i kościoła. Co równie istotne, jest połączona z budową sieci gazociągowej i kanalizacyjnej na Niwę.

Wykonawcą robót budowlanych jest renomowana firma Strabag. Szacowana na blisko 10 mln zł inwestycja otrzymała aż 4,5 mln dofinansowania z budżetu państwa (Fundusz Dróg Samorządowych) i jest jedną z największych inwestycji drogowych realizowanych w Nowym Targu w ostatnich latach. Wniosek Miasta Nowy Targ o dofinansowanie na budowę drogi Niwa-Grel w Nowym Targu otrzymał największą liczbę punktów spośród dróg gminnych w Województwie Małopolskim.  

Budowa odcinka Niwa – Grel z wyższym dofinansowaniem

Łącznik Niwa-Grel jednak w tym roku!

Zakończenie robót zaplanowano już na listopad tego roku.

/os

os 03.07.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również