Kamery live
prognoza pogody

Coraz większa liczba dziennych zachorowań w powiecie

11 sierpnia 2020 13:47

Siedemnastu nowych chorych w ciągu ostatnich 24 godzin. To dane dotyczące wyłącznie powiatu nowotarskiego. Liczba zakażonych w Małopolsce wzrasta. 

Coraz większa liczba dziennych zachorowań w powiecie

Jak czytamy w komunikacie Urzędu Wojewódzkiego:

 

“(…) Przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych 90 ozdrowieńcach z naszego województwa. To 46 kobiet i 44 mężczyzn, w wieku od 2 do 88 lat, z powiatu nowosądeckiego (50 osób), Krakowa (8 osób), Nowego Sącza (6 osób), powiatu limanowskiego i bocheńskiego (po 5 osób), oświęcimskiego (4 osoby), proszowickiego i myślenickiego (po 3 osoby), miechowskiego (2 osoby) oraz powiatów: wielickiego, tarnowskiego, suskiego, brzeskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1933 ozdrowieńców.

 

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 71 osób. Ponadto, otrzymaliśmy z WSSE w Krakowie informację uzupełniającą dotyczącą wczoraj zgłoszonych nowych przypadków, wykrytych w ramach badań przesiewowych prowadzonych w firmach w regionie nowosądeckim. W poniższej charakterystyce osób zakażonych zostały one uwzględnione.

 

Wśród zakażonych znalazły się 53 kobiety i 67 mężczyzn, w wieku od 2 do 83 lat, z Krakowa (33 osoby), powiatu limanowskiego (18 osób), nowotarskiego (17 osób), nowosądeckiego (16 osób), Tarnowa i Nowego Sącza (po 6 osób), powiatu wielickiego (5 osób), tarnowskiego i brzeskiego (po 4 osoby), oświęcimskiego i krakowskiego (po 3 osoby), suskiego (2 osoby) oraz powiatów: olkuskiego, myślenickiego i gorlickiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4764 osób”.

 

/źródło: Biuro Prasowe UW w Krakowie/

Piotr Starmach 11.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również