Kamery live
prognoza pogody

Brak nowych zakażeń w powiecie nowotarskim

10 sierpnia 2020 11:04

To pierwsza taka doba od wielu, wielu dni. Wojewódzki Sanepid poinformował, że w ciągu ostatnich 24 godzin nie stwierdzono żadnego nowego zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród mieszkańców powiatów nowotarskiego. Niestety, zanotowano również aż 175 nowych przypadków koronawirusa wśród osób zamieszkujących Małopolskę – co jest dotychczasowym rekordem.

Brak nowych zakażeń w powiecie nowotarskim

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Nowytarg24.tv

W komunikacie Urzędu Wojewódzkiego czytamy:

 

“(…) Przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 3 kobiety, w wieku od 10 do 88 lat, z powiatu oświęcimskiego (2 osoby) i nowotarskiego (1 osoba), jedna osoba przebywała w szpitalu, pozostałe w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1843 ozdrowieńców.

 

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 175 osób, łącznie z powiatu nowosądeckiego i Nowego Sącza (104 osoby), Krakowa (29 osób), powiatu bocheńskiego (11 osób), gorlickiego (9 osób), tatrzańskiego (7 osób), oświęcimskiego (6 osób), wielickiego (5 osób) oraz powiatów: wadowickiego, tarnowskiego, myślenickiego i krakowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

 

Oczekujemy na dalsze szczegółowe informacje z inspekcji sanitarnej.

 

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4693 osób”.

 

/źródło: Biuro Prasowe UW w Krakowie/

Piotr Starmach 10.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również