Kamery live
prognoza pogody

Bieg po mandat

27 maja 2020 11:03

W ostatni weekend w Kacwinie służby straży granicznej i wojska zatrzymały dwóch obywateli Słowacji, którzy przekroczyli granicę państwową wbrew obowiązującym przepisom. 39-letnia kobieta oraz 53-letni mężczyzna biegali rekreacyjnie na przygranicznym terenie i byli przekonani, że  jest to zgodne z prawem. 

 

Bieg po mandat

Dwóch obywateli Słowacji, którzy nieumyślnie dopuścili się nielegalnego czynu ujawnili w weekend funkcjonariusz Karpackiego Oddziału SG wraz żołnierzem 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa, podczas pełnienia służby na posterunku blokującym w Kacwinie.

39-letnia kobieta oraz 53-letni mężczyzna przekroczyli granicę państwową wbrew obowiązującym przepisom ze Słowacji do Polski pieszo w rejonie znaku granicznego II/ 139. Słowacy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów, a dane z oświadczenia ustnego potwierdzono w Centrum Współpracy Policyjnej i Celnej w Trstenie.

Kobieta i mężczyzna oświadczyli, że mieszkają ok. 6 km od granicy z Polską i biegali w celach rekreacyjnych. Byli przekonani, że przekroczyli granicę zgodnie z przepisami.

Dorota Kądziołka z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej przypomina, że w związku z przywróconą tymczasowo kontrolą graniczną, przekraczanie granicy z Republiką Słowacji możliwe jest wyłącznie w dwóch wyznaczonych do tego miejscach – w województwie małopolskim jest to drogowe przejście Chyżne – Trstena, a w województwie podkarpackim  Barwinek – Vysny Komarnik.

Za popełnienie wykroczenia z art.49a par. 1 kw. ob. Słowacji zostali ukarani mandatami karnymi kredytowanymi w wysokości 500 zł każdy. Ponadto osoby zostały przewiezione przez funkcjonariuszy Placówki SG w Zakopanem do drogowego przejścia granicznego w Chyżnem i przekazane Policji Słowackiej. 

źródło i fot. www.karpacki.strazgraniczna.pl

tekst: Dorota Kądziołka

opr. os

os 27.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również