Kamery live
prognoza pogody

Apteki wprowadzają możliwość telefonicznych i elektronicznych zamówień

18 marca 2020 03:57
Wyciszenie Włącz dźwięk

Można stać długi czas w kolejce przed apteką, a można także przyjść i odebrać leki bez wyczekiwania na swoją kolej. Część nowotarskich aptek wprowadziła możliwość telefonicznego i mailowego zamówienia leków. Jak tłumaczą farmaceuci, to ma nie tylko poprawić komfort pacjentów, ale także zadbać o ich bezpieczeństwo.

Obecnie, w związku z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 w Polsce, w aptece może przebywać tylko jedna osoba. Pacjenci wchodzący do środka, zobligowani są do odkażenia rąk i nieprzekraczania linii umieszczonej na podłodze. Dzięki temu zachowa się bezpieczny dystans między personelem apteki a pacjentem. Ale to nie jedyne zmiany, do których nowotarżanie musieli się przygotować. Długie kolejki do farmaceuty stają się powoli nową tradycją. Tymczasem część aptek wprowadziła możliwość ominięcia kolejki.

 – Każdy pacjent może do nas zadzwonić lub wysłać maila z informacją, jakich leków potrzebuje. My te leki przygotujemy dla niego i w momencie, gdy już będą gotowe, pacjent może się udać do apteki poza kolejką i te leki sobie odebrać – tłumaczy Piotr Gamrat z Apteki Rodzinnej w Nowym Targu. – Naszym zdaniem to najlepsze wyjście, bo skracamy w ten sposób czas przebywania wśród innych chorych pacjentów.

/ps/

 

Piotr Starmach 18.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również