Nowa targowica już niebawem
W czerwcu ma być już dostępna dla handlujących i kupujących nowa targowica w Stolicy Podhala. Obiekt, jego budowa, jak i przenoszenie miejsca handlu ze starej targowicy w nową lokalizację od wielu już lat budzi skrajne emocje.

Opis obiektu
Planowana lokalizacja nowej targowicy:
U zbiegu potoków Biały i Czarny Dunajec, za złączami we wschodniej części miasta Nowy Targ.
Funkcja:
Cały teren podzielony jest na funkcje. Zaczynając od strony południowej – frontowej wzdłuż parkingów, są to na przemian zespołu straganów handlowych oraz pawilony handlowe otaczające targowisko tworząc zarówno zwartą elewację od drogi z zaakcentowanymi wejściami i ozdobnymi bramami wprowadzającymi na targowisko, przy których przewidziano usytuowanie planu targowiska i informacji niezbędnych do skierowania pieszych w odpowiednich kierunkach. Obiekty te tworzą elewację targowicy stopniowo różnicując skalę całego zespołu.
Również od strony wschodniej elewację założenia stanowią pawilony handlowo – usługowe wraz z gastronomicznymi, do których przylegają ogródki kawiarniane służące także na potrzeby terenów rekreacyjnych rozciągających się wzdłuż wałów rzeki Dunajec, które w przyszłości mogą być zagospodarowane i połączone z całym założeniem.
W głębi zespołu usytuowana jest trochę większa skala obiektów w postaci zadaszonego placu handlowo wystawienniczego służącego również na potrzeby organizowania wszelkiego rodzaju targów oraz wystaw.
Przez środek założenia, wzdłuż osi wschód – zachód, przebiega oś komunikacyjna. Po jej północnej stronie usytuowane będą kolejne zespoły straganów oraz w narożniku północno-wschodnim „targ zwierzęcy” z własnym parkingiem przystosowanym dla pojazdów z inwentarzem.
Na głównych osiach kompozycyjnych targowicy, północ-południe i wschód-zachód, usytuowano niewielkie place, zaplanowane jako tematyczne: plac kowali, plac tekstylny, plac artystów.
Etapy projektowania
Projektowane główne budynki handlowe w pierwszym etapie inwestycji:
w formie pasażu oraz otwartej powierzchni handlowej,
parterowe z możliwością wykorzystania antresoli.
Powierzchnie handlowe przystosowane do sprzedaży butikowej oraz lokale jednoprzestrzenne.
Możliwy dowolny podział przestrzeni dostosowany do wymagań najemców lokali.
Pow. użytkowe budynków w kondygnacji parteru 2 x 540 m2. łącznie ok 1080 m2.
Kolejne etapy inwestycji w przygotowaniu.
Komentarze