Kamery live
prognoza pogody

41. ofiara koronawirusa w Małopolsce

18 czerwca 2020 22:47

13 ozdrowieńców, 12 nowych zakażeń i jedna ofiara śmiertelna – to dzisiejsze statystyki dotyczące koronawirusa w województwie małopolskim. 

41. ofiara koronawirusa w Małopolsce

WSSE w Krakowie podało informację o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 6 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 24 do 72 lat, z Krakowa (4 osoby), powiatu oświęcimskiego, chrzanowskiego i limanowskiego (po 2 osoby) oraz powiatów: suskiego, krakowskiego, myślenickiego (po 1 osobie),  którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1071 ozdrowieńców.

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 6 kobiet i 6 mężczyzn, w wieku od 19 do 73 lat, z Krakowa i powiatu oświęcimskiego (po 2 osoby), powiatów: chrzanowskiego i suskiego (po 3 osoby) oraz bocheńskiego i krakowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1564 osób.

Niestety musimy również poinformować o śmierci 91-letniej kobiety, mieszkanki powiatu tarnowskiego, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarła miała choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 41.

os 18.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również