Kamery live
prognoza pogody

18 nowych zakażeń i 13 wyzdrowień

13 czerwca 2020 17:03

Niepokojący wzrost zachorowań w Małopolsce. Obecnie chorujących na koronawirusa w naszym województwie jest 411 osób. Na szczęście, wśród nowych zarażonych nie ma mieszkańców powiatu nowotarskiego czy tatrzańskiego.

18 nowych zakażeń i 13 wyzdrowień

Fot. WSSE w Krakowie

 

Od początku epidemii Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zanotowała łącznie 1492 zakażonych, z czego obecnie chorych w Małopolsce jest 411 osób. 1036 osobom z naszego województwa udało się już pokonać chorobę COVID-19.

 

Spośród trzynastu nowych ozdrowieńców to dwie osoby z Krakowa, trzy z powiatu myślenickiego, dwie z oświęcimskiego oraz po jednej z wielickiego, krakowskiego, bocheńskiego, suskiego, proszowickiego i brzeskiego.

 

Jednocześnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u osiemnastu kolejnych osób. To 9 kobiet i 9 mężczyzn. Najwięcej, bo pięć osób zachorowało z powiatu tarnowskiego, trzy osoby zarówno z powiatu krakowskiego jak i oświęcimskiego, po dwie osoby z powiatu chrzanowskiego, wielickiego oraz z Krakowa, a także jedna osoba z powiatu suskiego. Najstarszym nowym zakażonym na wirusa SARS-CoV-2 jest 91-letnia osoba, najmłodszym 11-letnie dziecko.

 

/źródło: WSSE w Krakowie/

Piotr Starmach 13.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również