Kamery live
prognoza pogody

13-ty przypadek: 5-letnie dziecko

26 czerwca 2020 16:18

POWIAT NOWOTARSKI. Do 13 osób wzrosła liczba zakażeń koronawirusem na terenie powiatu nowotarskiego. Najświeższy przypadek to 5-letnie dziecko.

13-ty przypadek: 5-letnie dziecko

Strażak z zakopiańskiej jednostki, zamieszkały na terenie powiatu nowotarskiego, po odbytych konsultacjach jest teraz hospitalizowany w krakowskim szpitalu zakaźnym.

W jego przypadku Powiatowa Stacja Sanepid w Nowym Targu ustaliła ok. 6 osób „z kontaktu” i są one poddawane testom. Prowadzi też wywiady epidemiologiczne oraz docieka, gdzie pacjent mógł się zarazić.

13 przypadek zakażenia w powiecie nowotarskim został ujawniony podczas rutynowego badania przez planowanym zabiegiem.

– Dziecko jest bezobjawowe i pozostaje w izolacji – informuje Jolanta Bakalarz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. – Matka została już przebadana i ma wynik negatywny. Nie wiadomo na razie, gdzie i w jaki sposób doszło do zakażenia.

Na trzynaście przypadków stwierdzonych w powiecie nowotarskim od początku pandemii, aktywne są w tej chwili cztery. Reszta osób już wyzdrowiała.

(asz)

 

 

 

Anna Szopińska 26.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również