Kamery live
prognoza pogody

Znamy pierwszą gwiazdę 21. Jarmarku Podhalańskiego

21 czerwca 2023 22:17

Jeszcze nie wszyscy ochłonęli po muzycznych wrażeniach Przywitania Lata, a już dziś Miejskie Centrum Kultury uchyliło dziś rąbka repertuarowej tajemnicy związanej z zaplanowanym na 11-13 sierpnia 11. Jarmarkiem Podhalańskim. Wiadomo, że pierwszą z gwiazd będzie Dawid Kwiatkowski. Artysta wystąpi na nowotarskiej scenie w sobotę, 12 sierpnia. 

Znamy pierwszą gwiazdę 21. Jarmarku Podhalańskiego
Dawid Kwiatkowski – piosenkarz, autor tekstów i osobowość telewizyjna. Autor siedmiu solowych albumów studyjnych, w tym najnowszego krążka “Dawid Kwiatkowski”. Większość wydanych przez niego płyt dotarła na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce, otrzymując status złotej i platynowej. Laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego europejskiego oraz polskiego wykonawcy, zdobywca czterech nagród Nickelodeon Kids’ Choice Award, Telekamery, a także najbardziej prestiżowej nagrody muzycznej w Polsce, jaką jest “Bursztynowy Słowik”, którą otrzymał w za utwór “Bez Ciebie”. Juror najpopularniejszego w Polsce formatu rozrywkowego “The Voice Kids”.
 
Wszechstronnie uzdolniony artysta młodego pokolenia po blisko dziesięciu latach aktywnej działalności scenicznej postanowił przybyć do słuchaczy z zupełnie nowym brzmieniem, skierowanym do zdecydowanie szerszego grona odbiorców. Płyta o nazwie “Dawid Kwiatkowski” na tym etapie zrewolucjonizowała rynek muzyczny i zredefiniowała postać Dawida w przestrzeni popkultury pozycjonując go na czołowego artystę, a to za sprawą premierowych singli zapowiadających krążek tj. “Bez Ciebie”, “Proste”, „Nieważne” oraz najnowszego „Idziesz ze mną”, które w bardzo szybkim tempie zostały najczęściej granymi utworami w polskich rozgłośniach radiowych oraz viralowo opanowały serca słuchaczy generując łącznie blisko 70 milionów odtworzeń.
 
mat. prasowy MCK/Facebook 
os 21.06.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również