Kamery live
prognoza pogody

Znamy finalistów IV edycji Ogólnopolskiej Booktrailer Film Festival

6 maja 2021 18:30
Wyciszenie Włącz dźwięk

Znamy już finalistów IV ogólnopolskiej edycji Booktrailer Film Festival. Cztery najlepsze, polskie produkcje powalczą teraz o europejski finał, reprezentując nasz kraj w międzynarodowym finale konkursu we Włoszech, który odbędzie się w formule on-line już 9 maja. W gronie najlepszych polskich booktrailerów znalazły się rekomendacje takich książek jak: “Wroniec” Jacka Dukaja, “Rok 1984” George’a Orwella, “Becoming Bonnie” Jenni L. Walsh i “Zgubiona dusza” Olgi Tokarczuk. 

fot. screen z filmu “Wroniec”

Booktrailer Film Festival to konkurs, którego celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Jego idea narodziła się we Włoszech, szybko zyskał jednak rangę międzynarodową, a jego polskie edycje od czterech lat organizowane są przez II LO im im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu. 

Pomimo trwającej pandemii i trudności związanych ze zdalnym nauczaniem, w roku szkolnym 2020/2021 zgłoszono do konkursu 54 filmy, zrealizowane przez uczniów szkół z terenu całej Polski. To krótkie produkcje, które – zgodnie z regulaminem – nie mogą przekraczać 1,5 minuty długości. Każdy z filmów ma za zadanie jak najlepiej zarekomendować  widzowi książkę, której dotyczy. 

Decyzją jury, I nagroda trafiła do uczniów I LO im. Władysława Orkana w Limanowej za booktrailer “Wroniec”. II miejsce zajęli uczniowie I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu za “Rok 1984”, trzecie zdobyła uczennica VI LO w Koszalinie za “Becoming Bonnie”, z kolei uczniowie Zespołu Szkół Społecznych STO w Szczecinku otrzymali wyróżnienie za booktrailer “Zgubiona dusza”. Wszystkie cztery filmy będą reprezentować Polskę w międzynarodowym finale Booktrailer Film Festival. 

Ponadto, jury przyznało Tytuł  Finalistów Konkursu – jednak już bez rekomendacji do udziału w finale międzynarodowym – autorom następujących filmów:

„Inny Świat” ( Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi w Nowym Targu)
„Ready Player One” (Technikum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Żorach)
„Extensa” (IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie)
„Ślepnąc od świateł” (Technikum nr 1 Bielska Szkoła Przemysłowa, Bielsko – Biała)

os 06.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również