Kamery live
prognoza pogody

Znajdź owcę w Mieście – projekt szlaku turystycznego

25 października 2016 06:49
Wyciszenie Włącz dźwięk

Prezentujemy Państwu jeden z projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2017.

"Znajdź owcę w mieście" to zadanie polegające na stworzeniu nowej atrakcji turystycznej Miasta. Owca i kultura pasterska wpisana jest w dziedzictwo Podhala. Projekt ma za zadanie zaczerpnięcie z tradycji pasterskiej i w połączeniu z ciekawymi obiektami przestrzeni publicznej stworzyć nową - komplementarną ofertę skierowaną do osób odwiedzających Nowy Targ jak i mieszkańców.

W ramach realizacji zadania w przestrzeni publicznej zostaną umieszczone rzeźby przedstawiające owce, które w swojej formie będą nawiązywały do otoczenia. Projekt można podzielić na II etapy. Pierwszy etap realizowany będzie w ramach budżetu obywatelskiego i składać się będzie z dwóch faz. Drugi etap ma charakter otwarty i realizowany może być w długiej perspektywie ze środków pochodzących od sponsorów. W razie dużego zainteresowania możliwa jest kontynuacja zadania w kolejnych latach.Najistotniejszy z punktu widzenia realizacji zadania w ramach budżetu obywatelskiego jest etap pierwszy dzielący się na dwie fazy. Pierwsza faza polegać będzie na rozmieszczeniu w przestrzeni miejskiej 10 owiec w przykładowych lokalizacjach:
Owca hokeista – w okolicach parku, Owca z paletą malarską – pod Galerią Jatki, Owca z dłutem pod MOK-iem, Owca gitarzysta pod PCK, Owca Pilot na Lotnisku, Owca rowerzysta w okolicach parku, Owca turysta pod ratuszem, Owca z oscypkiem na rynku, 10-0wca z kontrabasem pod Szkołą Muzyczną
Faza druga polegać będzie na rozmieszczeniu dalszych pięciu owiec. Lokalizację i stylizację owiec pozostawi się mieszkańcom, którzy w będą mogli zgłosić pomysły i dokonać ich wyboru w głosowaniu za pośrednictwem portalu. Po zrealizowaniu etapu pierwszego do rozmieszczania dalszych owiec będą mogli przyłączyć się sponsorzy, którzy wyłożą środki na powstanie kolejnych owiec.
Ustawienie jednej owcy poprzedzać będzie faza projektowa i wykonanie odlewu. Gotowy odlew umieszczony będzie w przestrzeni publicznej metodą montażu za pomocą kleju lub zaprawy betonowej. Jeśli zajdzie potrzeba będzie wykonany mały kamienny postument.

Beneficjentami projektu będą zarówno mieszkańcy Nowego Targu jaki i odwiedzający stolicę Podhala. Szczególną grupą dla, których projekt będzie skierowany są dzieci. Owce umiejscowione zostaną w różnych częściach miasta zatem ich dostępność będzie powszechna.

– – – – – – – –
Wykonanie modeli gipsowych 15 szt. – 11000 brutto
3. Transport rzeźb do odlewnika – 5000 brutto
4. Wykonanie form i odlewów z brązu – 15 figur – 60000 brutto
5. Montaż w przestrzeni miejskiej – 1000 brutto
6. Broszura promocyjna – 5000 szt. – 7500 brutto

84500 brutto

 

Znajdź owcę w mieście –
stworzenie miejskiego szlaku turystycznego, wzbogacenie przestrzeni publicznej o cykl charakterystycznych rzeźb.

Okręg nr 5 – ogólnomiejski projekt nr BBiA.3020.5.7.46.2016

 

NT24TV 25.10.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również