PILNE
Kamery live
prognoza pogody

To znak, że święta tuż, tuż…Zalśniła choinka w centrum miasta

20 grudnia 2020 18:27
Wyciszenie Włącz dźwięk

To rok bez tradycyjnych Targów Bożonarodzeniowych, plenerowego lodowiska z atrakcyjnymi pokazami, czy góralskiej Wigilii w Mieście z jasełkowym przedstawieniem w wykonaniu zespołu regionalnego. Mimo pandemicznych obostrzeń, przedstawiciele władz miasta i nowotarskiego oddziału Związku Podhalan spotkali się dzisiaj, by zachować choć część corocznej tradycji. Złożono życzenia mieszkańcom, a po krótkim odliczaniu, zalśniły lampki na choince przy miejskim ratuszu. Oprawę muzyczną zapewnili wydarzeniu Mali Śwarni. 

Jeszcze zanim nastąpił moment symbolicznego odliczania, burmistrz Grzegorz Watycha złożył życzenia zgromadzonym mieszkańcom:

– Życzę, żeby pan Jezus przyniósł nam wiarę, nadzieję na lepsze jutro i że na kolejnych Targach spotkamy się tak, jak zawsze przy Wigilii, łamiąc się chlebem, a dzisiaj – w maskach, okulary parują, niestety to są te niedoskonałości systemu, ale życzę wszystkim przede wszystkim zdrowia, radości i świąt spędzonych w rodzinnym gronie.

-W tym roku mamy tylko namiastkę tych prawdziwych Targów Bożonarodzeniowych. Symbolicznie ci, którzy zawsze są z nami przyjechali tylko, żeby pokazać, że są, czekają i tęsknią za klientami, za tym, żeby przed świętami targować się tu w Nowym Targu. Ale też Mali Śwarni pokazali, ze są przygotowani, że cały czas ćwiczą, są w formie i w gotowości. Z utęsknieniem czekamy, aż będzie można ich podziwiać na scenie, a dzisiaj możemy tylko tak zakolędować na płycie rynku i zapalić symboliczną choinkę, która jest takim znakiem, że święta tuż, tuż – mówił  burmistrz Nowego Targu. 

Tradycyjne życzenia świąteczno-noworoczne złożył też prezes nowotarskiego oddziału Związku Podhalan, Wojciech Groń. 

Świąteczny nastrój, poza obecnością górali i bajkowym oświetleniem drzew i latarni na rynku stworzyły też skromne kramy i zagroda św. Mikołaja z reniferami, chętnie odwiedzana nie tylko przez najmłodszych. 

Św. Mikołaj rozdaje prezenty na rynku

os 20.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również