Kamery live
prognoza pogody

Zakopiański Festiwal Literacki

13 czerwca 2023 22:59

Tegoroczna ósma edycja Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego będzie odbywać się od 7 do 9 lipca pod hasłem „CzytajMY”. Natalia de Barbaro, Joanna Gromek-Illg, Katarzyna Kubisiowska, Tina Oziewicz, Agata Tuszyńska, czy Katarzyna Zdanowicz to zaledwie kilka spośród nazwisk, z którymi spotkamy się podczas festiwalu. Organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem.

Zakopiański Festiwal Literacki

Po raz pierwszy, promocje książek odbędą się w nowopowstałej Mediatece na Stacji Kultura. Nie bez znaczenia jest fakt, iż miejsce to zostaje oddane dla mieszkańców w roku 90-lecia nadania praw miejskich Zakopanemu, które na przestrzeni lat przyciągało pod Giewont najwybitniejszych twórców, takich jak: Witkacy, Kasprowicz, Szymanowski, Stryjeńska, Makuszyński, Żeromski.

O tym, że miasto i Tatry nadal inspirują współczesnych pisarzy najlepiej świadczy ilość książek zgłaszanych od 2016 roku do Nagrody Literackiej Zakopanego. Kto otrzyma ją w tym roku dowiemy się podczas uroczystej gali w Teatrze Witkacego, gdzie wysłuchamy także koncertu w wykonaniu Andrzeja Bieniasa do słów Edwarda Stachury.

W programie nie zabraknie także opowieści o Wisławie Szymborskiej i słów Agnieszki Osieckiej, której teksty przypomni młoda artystka, laureatka 23. Edycji Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej. Tradycyjnie już na Placu Niepodległości w Plenerowej Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędą się warsztaty literacko-plastyczne, ekologiczne, a także akcja #GodzinaCzytania będąca wspólnym punktem programu wszystkich festiwali literackich w Polsce zrzeszonych w Koalicji Letnich Festiwali Literackich. Zatem po prostu CzytajMY.

mat. prasowy

os 13.06.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również