Kamery live
prognoza pogody

Za nami powiatowe eliminacje 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

25 lutego 2020 23:57

W nowotarskim ratuszu odbyły się wczoraj eliminacje 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego. W przeglądzie wzięło udział 22 uczestników wyłonionych w toku eliminacji w szkołach średnich. 

Za nami powiatowe eliminacje 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Uczestnicy prezentowali się w trzech turniejach: recytatorskim, teatru jednego aktora oraz poezji śpiewanej, w kategorii młodzież oraz dorośli. Do eliminacji rejonowych w Nowym Sączu zakwalifikowano sześć uczestniczek ze szkół średnich w Rabce i Zakopanem. Są to: Joanna Dybczyk, Paulina Socha i Zuzanna Jakubiak w turnieju recytatorskim, Małgorzata Stępień i Zofia Jakubiak w turnieju poezji śpiewanej oraz Magdalena Wójciak – teatr jednego aktora.

Jurorami konkursu byli aktorzy Andrzej Rozmus i Marek Wrona. Zwrócili oni uwagę na wysoki poziom konkursu, zaangażowanie uczestników oraz zróżnicowany repertuar oparty zarówno na polskiej, jak i zagranicznej literaturze. 

źródło i fot.: MOK Nowy Targ

os 25.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również