Kamery live
prognoza pogody

Za nami 11. Noc Muzeów w Nowym Targu

15 maja 2022 01:10

Za nami Noc Muzeów  – wyjątkowy czas, kiedy w godzinach wieczornych i nocnych w całej Polsce, bezpłatnie udostępniane są dla zwiedzających zbiory muzeów, galerii sztuki, czy izb pamięci. Nowotarska odsłona tego wydarzenia odbyła się już po raz jedenasty. Wśród obiektów, które otworzyły w sobotę wieczór swoje podwoje znalazły się: Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego, Muzeum Drukarstwa, Bursa Gimnazjalna, Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna, pracownia artystyczna Gabriela Wolskiego, Galeria Sztuki BWA “Jatki” oraz Izba Zimnej Wojny i Socjalizmu. Chętni mogli także zwiedzić dziś dwór w Łopusznej – jedną z filii Muzeum Tatrzańskiego.

Za nami 11. Noc Muzeów w Nowym Targu

11. Noc Muzeów w Nowym Targu rozpoczęła się o 17:30 pod ratuszem, gdzie burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha wręczył dzieciom nagrody w konkursie „Mój region – moja miejscowość”. Do północy można było zwiedzać wystawy w Muzeum Podhalańskim i Muzeum Drukarstwa – zarówno stałe, jak i czasowe. Dodatkowo o 20:30 plenerowy koncert pod ratuszem dał Ali Al-Ani. W obu placówkach odbyła się dziś także zbiórka pieniędzy na pomoc dla Ukrainy organizowana przez Fundację im. Adama Worwy w Nowym Targu.

Specjalne wydarzenia kulturalne przygotowały także Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Targu, Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej i Galeria Sztuki BWA “Jatki”, gdzie zaprezentowano zwycięskie prace powstałe w ramach tegorocznego Booktrailer Film Festival, a pani Maria Mrożek poprowadziła warsztaty tworzenia kwiatów z papieru. W ramach wydarzenia, po swojej pracowni tzw. “Świniarni” oprowadzał dziś artysta Gabriel Wolski. Tradycyjnie, program Nocy Muzeów obejmował także zwiedzanie Izby Zimnej Wojny i Socjalizmu, znajdującej się w dawnym schronie pod Urzędem Miasta. 

Muzeum Tatrzańskie w ramach Nocy Muzeów udostępniło dziś dla wieczornych zwiedzających swój oddział zlokalizowany w powiecie nowotarskim – przepiękny Dwór w Łopusznej. 

fot. Paweł Kos

os 15.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również