Kamery live
prognoza pogody

XI Festiwal Orkiestr Dętych (galeria)

28 maja 2017 13:40

Od przemarszu orkiestr dętych ulicami Nowego Targu - z Parku Miejskiego aż do Rynku - rozpoczął się XI Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych. 

XI Festiwal Orkiestr Dętych (galeria)

Festiwal jest powiatowym przeglądem kwalifikacyjnym do Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY 2017 w Nowym Sączu, obejmującym swym zasięgiem całe województwo małopolskie. Do finału, który odbędzie się w Nowym Sączu w dniach 23-25 czerwca 2017 r. komisja artystyczna zakwalifikuje łącznie ok. 40 najlepszych zespołów. Nowy Targ jest jednym z ośmiu miejsc, w których odbywają się eliminacje. Podczas koncertu usłyszeć można różne, czasami zaskakujące interpretacje dobrze znanych utworów – przykładem może być tu “Imagine” Johna Lennona, utwór, który w aranżacji na instrumenty dęte brzmi całkiem odmiennie. 

Festiwal otwierali burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha, wicestarosta nowotarski Władysław Tylka i Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski. Wszyscy zasiedli potem na widowni, by podziwiać artystyczne występy orkiestr. Wśród słuchaczy obecni byli też wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek i radny wojewódzki Stanisław Barnaś. 

W dniu dzisiejszym na scenie zlokalizowanej na nowotarskim Rynku zagrają orkiestry z niemal każdego krańca powiatu: Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. Im. F. Chopina w Nowym Targu, Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Ludźmierza, Orkiestra Dęta z Łapsz Wyżnych, Orkiestra Dęta Ochotniczej straży Pożarnej z Ochotnicy Dolnej, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej i Domu Kultury w Maniowach, Wiejska Orkiestra Dęta z Kacwina, Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej z Lipnicy Małej, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnego Dunajca oraz Miejska Orkiestra Dęta z Nowego Targu.

Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY jest dorocznym spotkaniem konkursowym najlepszych orkiestr dętych Województwa Małopolskiego. Jest jedną z najbardziej prestiżowych i największych cyklicznych imprez amatorskiego ruchu muzycznego. Głównym celem Festiwalu jest promocja i podniesie poziomu artystycznego amatorskich orkiestr dętych poprzez umożliwienie im prezentacji aktualnych osiągnięć, stworzenie okazji do konfrontacji i wymiany doświadczeń, doskonalenie warsztatu muzycznego, inspirowanie do poszukiwań repertuarowych.

Relacja z festiwalu –  w środowym programie “Na skrzyżowaniu sztuk”. Już dziś zapraszamy!

NT24TV 28.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również