Kamery live
prognoza pogody

Wspólne kolędowanie, wspólne pomaganie

Wyciszenie Włącz dźwięk

Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 2 była wypełniona po brzegi w piątkowe popołudnie. Wśród zgromadzonych na wspólnym śpiewaniu kolęd były dzieci, nauczyciele, rodzice, ale też burmistrz miasta Grzegorz Watycha wraz z zastępcą Waldemarem Wojtaszekiem oraz spora grupa radnych. Powodem spotkania był wyjątkowy koncert kolęd połączony z nie mniej wyjątkową licytacją, z której dochód przeznaczony został na pomoc dzieciom z Syrii. 

Hasłem, pod jakim odbył się koncert, brzmiało: “Kolędowanie to duszy uwrażliwianie”. Uczniowie “dwójki” prezentowali swoje muzyczne talenty, grając na różnych instrumentach, a kolędy głośno intonowały dwie rozśpiewane schole z parafii NSPJ i św. Jana Pawła II.

Dużo radości, ale i emocji dostarczyła licytacja misiów, które kilka tygodni wcześniej zostały uszyte przez “dwójkowe” dzieci wraz z ich mamami, babciami, ciociami i oddane na ten charytatywny cel. Różnokolorowe, pięknie przystrojone, miłe w dotyku były obiektem posiadania wielu dzieci, ale nie tylko. Misiom nie oparły się nowotarskie vipy – niektóre spośród 40 pluszaków trafiły w ich ręce. 

Jako szkoła Klubu Unicef, licytacją misiów wykonanych przez uczniów i ich rodziców “dwójka” wspiera w tym roku dzieci z Syrii. W ramach akcji “Pomóż dzieciom w Syrii przetrwać zimę”, zbierano pieniądze na kocyki dla dzieci z tego, objętego wojną kraju. Dzięki licytacji udało się zebrać ponad 4 tys. złotych!

Koordynatorkami akcji charytatywnych Klubu Szkół UNICEF w Szkole Podstawowej nr 2 są: Agnieszka Wręźlewicz, Ewa Garbacz i Renata Liszka, zaś pomysłodawczynią pięknej tradycji wspólnego kolędowania jest Elżbieta Węgrzynek/

os 26.01.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
stbarney 21:23 27.01.2018

Szkoda, że nie mogłem uczestniczyć w tym kolędowaniu. jednak natłok obowiązków i wcześniejsze zobowiązanie zmusiło mnie do wzięcia udziału w innych ustalonych spotkaniach. Rok wcześniej kolędowałem i wylicytowana Lalka patrzy teraz z półki na moje wnuki. Szczytny cel trzeba popierać. St. Barnaś Radny WM.

stbarney 21:12 27.01.2018

Dziękuję za zaproszenie, bardzo żałuje iż nie mogłem uczestniczyć w tym koncercie kolęd ze względu na wcześniejsze zobowiązania. W poprzednim roku wylicytowałem śliczna lalkę, która do dnia dzisiejszego patrzy na moje wnuki z szafki. St. Barnaś Radny WM.

Zobacz również