Kamery live
prognoza pogody

Wręczono nagrody w konkursie „Sowy w Mieście Nowy Targ”

20 czerwca 2020 00:49
Wyciszenie Włącz dźwięk

W sali reprezentacyjnej ratusza odbyło się wręczenie nagród w konkursie „Sowy w Mieście Nowy Targ”. Nagrody, dyplomy i statuetki wręczał burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha wspólnie z Danielem Urbaniakiem. 

Początkowo planowano, by uroczystość wręczenia nagród odbyła się w parku miejskim i była połączona ze spacerem przyrodniczym. Niestety, te zamiary pokrzyżowała pogoda, a wydarzenie wieńczące ten cieszący się ogromną popularnością konkurs, odbyło się w ratuszu. Nagrodzeni twórcy prac z sowami i Nowym Targiem w roli głównej, odbierali z rąk burmistrza statuetki – sowy.

Wręczono 3 główne nagrody, 8 wyróżnień oraz Nagrodę Specjalną Burmistrza. I miejsce w konkursie zdobyła 13-letnia uczennica Szkoły Podstawowej nr 4, Karina Plewa. Jury przyznało, że praca zwyciężyła bezapelacyjnie, a długie dyskusje dotyczyły wyboru kolejnych wyróżnionych. Sama autorka przyznaje, że wizja i pomysł na kompozycję pracy – z widokiem Miasta odbijającym się w sowich oczach – pojawił się natychmiast, jak tylko dowiedziała się o konkursie.

Kolejne miejsca zdobyli: Wiktor Kozdroń i Laura Gottfried, a Nagrodę Specjalną Burmistrza Miasta – Anastazja Wojeńska. 

Relacja filmowa – w “Przeglądzie Tygodniowym”. 

 

“Sowy w Mieście” okiem dzieci – wyniki konkursu

os 20.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również