Kamery live
prognoza pogody

Wręczono bajdurkowe nagrody. Aż dwie trafiły do uczniów z Odrowąża

6 maja 2017 07:48

Dwa zespoły teatralne - "Trzynastka" i "Wesoła gromadka" - ze Szkoły Podstawowej im. J. Kantego w Odrowążu oraz zespół teatralny "Krokusy" ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu zostały wyłonione do finału XXXII Przeglądu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK, który odbędzie się w połowie czerwca w Nowym Sączu.

Wręczono bajdurkowe nagrody. Aż dwie trafiły do uczniów z Odrowąża

W eliminacjach powiatowych dla powiatów: tatrzańskiego i nowotarskiego, które odbyły się pod koniec kwietnia w MOK w Nowym Targu, wzięło udział 13 przedstawień, które oceniali jurorzy – aktorzy: Andrzej Rozmus, Jacek Milczanowski i Anna Lenczewska. 

Dwie pierwsze nagrody trafiły dla: Zespołu Teatralnego “Trzynastka” ze Szkoły Podstawowej im. J. Kantego w Odrowążu za przedstawienie “Przygody Pchły Szachrajki” oraz dla Zespołu Teatralnego “Krokusy” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu za przedstawienie “Idealnie Niedoskonali”. 

Nie przyznano drugiej nagrody, natomiast trzecia trafiła ponownie do uczniów z Odrowąża, tym razem dla zespołu teatralnego “Wesoła Gromadka” za przedstawienie “Calineczka”.

Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe ufundowane przez Starostwo Nowotarskie, w wysokości 400 zł (za zajęcie pierwszych miejsc) i 200 zł (za zajęcie trzeciego miejsca), a wszystkie trzy zespoły otrzymały nominację do przeglądu finałowego w Nowym Sączu.

Przyznano też dwa wyróżnienia: dla Zespołu Teatralnego z Gimnazjum we Frydmanie za autorski scenariusz przedstawienia “Frydmańsko Poświoncka” autorstwa Małgorzaty Wojtaszek oraz dla zespołu “Sceniczne Rozrabiaki” ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Nowym Targu za scenariusz i debiut dramaturgiczny pt. “Telegram do Śpiącej Królewny” autorstwa Zuzanny Udzieli z klasy VI.

Dyplomy i wyróżnienia wręczali: wicestarosta nowotarski Władysław Tylka, organizator eliminacji Stanisław Krzak oraz dyrektor MOK Bolesław Bara, a po części oficjalnej nastąpiła ta artystyczna. Zgromadzeni goście – uczniowie nowotarskich podstawówek – mieli okazję obejrzeć i podziwiać zwycięzców z Odrowąża, w brawurowej inscenizacji “Przygód Pchły Szachrajki” Jana Brzechwy. Dopracowane do ostatniego szczegółu przedstawienie zachwycało doskonałym rytmem, zaangażowaniem aktorów, mnogością oryginalnych rekwizytów, świetnie oddając ducha wierszowanej bajki, ale również epoki międzywojnia, w której osadzono przedstawienie. 

/os

NT24TV 06.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również