Kamery live
prognoza pogody

V Turniej Winter Tatry Cup – międzynarodowe święto tańca (video)

21 grudnia 2018 15:34
Wyciszenie Włącz dźwięk

Bez mała 230 par zgromadził V Turniej Tańca Winter Tatry Cup. Efektowna i coraz popularniejsza międzynarodowa impreza odbyła się na parkiecie Hali „Gorce”, pod honorowym patronatem Burmistrza i Starosty Nowotarskiego. W kilku konkurencjach startowali zawodnicy w wieku od 3 do 25 lat, wśród nich pary na mistrzowskim poziomie.  

 

Ze względu na frekwencję, niezwykle miłą atmosferę i świąteczną scenografię, ale przede wszystkim poziom występujących par, jak powiada organizator, Bolesław Bara:

– Było to wielkie wydarzenie – mnóstwo dzieci, mnóstwo młodzieży, mnóstwo kibiców. Tych, którzy kochają taniec, kochają wspaniałą muzykę. Podziwiać można było nie tylko rywalizację sportową, ale tych naprawdę najlepszych. Gościliśmy mistrzów świata w pokazach w kategorii Junior I – 14 – 15 lat. Był „mezalians” polsko-litewski: Klaudia Grabowska i Gabrielus Vaikasas – finaliści Mistrzostw Europy w tańcach standardowych. Był św. Mikołaj, były prezenty, medale, puchary. Było to więc wielkie święto tańca w Nowym Targu.

Pary z Białorusi, Ukrainy, reprezentacje Litwy i Estonii – pokazują, że Turniej przyciąga zawodników nie tylko z Małopolski i Polski, rozsławia więc miasto jako coraz bardziej znany ośrodek taneczny. Zawodnicy przyjeżdżają tutaj chętnie, gdyż udział w Turnieju to nie tylko rywalizacja, ale możliwość skorzystania z tego, o co postarali się organizatorzy, czyli Akademia Tańca.

– To nie tylko sam Turniej, ale i kulig i aqua-park, i zwiedzanie – mówi Bolesław Bara. – Dzieci z Ukrainy były na meczu hokejowym. Cieszymy się ogromnie, że dzięki wsparciu naszych przyjaciół, sponsorów i miasta, ta impreza – zwłaszcza jej zimowa edycja – rozrasta się, jest coraz zacniejsza. Przyjeżdżają nowi tancerze, nowi sędziowie i każdy jest zadowolony.

W Turnieju dominuje co prawda taniec towarzyski, ponieważ formuła Turnieju obejmuje także pokazy tańca jazzowego. Popisywały się również cheerleaderki. Liczna reprezentacja Ukrainy tańczyła we wszystkich sześciu grupach.

Mnóstwo pracy w zorganizowanie międzynarodowej imprezy włożyła przede wszystkim Dorota Muszyńska-Bara prowadząca Akademię Tańca.

Tańczący goście zza wschodniej granicy na Podhalu spędzili kilka dni i nie wyobrażają sobie kolejnej zimy bez takiej imprezy jak nowotarski Turniej.

/asz

os 21.12.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również