nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Wietnamsko-polski wirtuoz fortepianu z koncertem w Nowym Targu

Kiedyś, przez lata Państwowa Szkoła Muzyczna w Nowym Targu- z powodu braku własnej sali koncertowej – korzystała z sali widowiskowej MOK, teraz przyszedł czas na rewanż. Pierwszym wydarzeniem, jakie Miejski Ośrodek Kultury zorganizował poza swoimi murami był koncert pianistyczny młodego, wietnamskiego muzyka, wykształconego i mieszkającego w Polsce. 23-letni Nguyen Viet Trung oczarował nowotarską publiczność wirtuozerską grą, którą nagrodzono owacją na stojąco.

Choć koncert rozpoczął się od Mozarta, w repertuarze – nieco zmienionym w stosunku do zaplanowanego – przeważały utwory Fryderyka Chopina. Publiczność mogła usłyszeć m.in. mazurek a-moll, Barkarollę Fis-dur, a także sonatę b-moll, ze słynnym marszem żałobnym, w wirtuozerskim wykonaniu. Podczas koncertu, młodemu pianiście towarzyszyła mama. 

Urodzony w 1996 r. w Hanoi wietnamski muzyk do Polski trafił z rodzicami, gdy miał pół roku. Ma podwójne obywatelstwo i biegle włada językiem polskim. Grę na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat, kiedy został uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. nr 1 im. Oskara Kolberga w Warszawie, w klasie pod kierunkiem znanej polskiej nauczycielki – Filomeny Dziedzic.

Jest laureatem wielu konkursów w Polsce i za granicą. Koncertował w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Rosji (Wielka Sala Filharmonii Petersburskiej) na Ukrainie, na Węgrzech, Japonii oraz w Wietnamie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Być może będzie okazja, by w przyszłym roku kibicować pianiście podczas XVIII Konkursu Chopinowskiego. 

Relacja filmowa z wydarzenia – w programie „Na skrzyżowaniu sztuk”, już w środę.

/os

 

2 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna
array(3) { [0]=> int(56) [1]=> int(59) [2]=> int(68) }