Kamery live
prognoza pogody

Wieczór Cecyliański w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu

20 listopada 2016 20:28

W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu odbył się dzisiaj "Wieczór Cecyliański". Koncert organizowany jest co roku z inicjatywy Parafii NSPJ w Nowym Targu oraz działającego przy niej chóru "Echo Gorczańskie".

Wieczór Cecyliański w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu

Data nie jest przypadkowa – 22 listopada obchodzone jest wspomnienie liturgiczne św. Cecylii – męczennicy chrześcijańskiej, świętej kościoła katolickiego i prawosławnego, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.

Na półtorej godziny, sala widowiskowa wypełniła się chóralnym śpiewem – od pogodnej, dziecięcej scholi “Promyki”, działającej przy parafii NSPJ w Nowym Targu, przez dobrze znany i doceniany przez nowotarską publiczność, żeński chór “Cantates Angelicus” z Rabki i ubrany w tradycyjne stroje Chór Parafialny działający przy kościele NSPJ w Bukowinie Tatrzańskiej, aż po występ gospodarzy, czyli Chór “Echo Gorczańskie”. “Wieczór Cecyliański” zwieńczył występ Orkiestry Parafii NSPJ w Nowym Targu i podziękowania dla dyrygentów wszystkich zespołów za udział w tym muzycznym wydarzeniu. Prowadzącym koncert był dyrektor MOK Bolesław Bara.

“Wieczór Cecyliański” odbył się dzięki dotacji Burmistrza Miasta Nowego Targu. Na tłumnie wypełnionej sali nie zabrakło pani wiceburmistrz Joanny Iskrzyńskiej-Steg oraz przedstawicieli Rady Miasta.

 

/os

NT24TV 20.11.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również