Kamery live
prognoza pogody

Wieczór Cecyliański w kościele NSPJ

25 listopada 2019 02:07
Wyciszenie Włącz dźwięk

Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu rozbrzmiał dźwiękami chóralnej muzyki. W Wieczorze Cecyliańskim – koncercie, który na stałe wpisał się w kalendarz muzycznych wydarzeń w mieście – w tym roku wzięły udział trzy chóry, trzy schole parafialne oraz soliści. 

Z uwagi na dużą ilość występów różnych grup w stosunkowo krótkim czasie, koncert był bardzo urozmaicony. Grupy różniły się od siebie stylistycznie, repertuarowo, liczebnie i wiekowo. Były poruszające schole dziecięce i młodzieżowe i jak zwykle zachwycające wykonaniem chóry z Raby Wyżnej pod dyrekcją Marii Wojcik. Ciekawym urozmaiceniem były w tym roku występy solistów – tenora Mariana Wacha i organisty Marcina Augustyna. 

Koncert zwieńczył występ gospodarza “Wieczoru Cecyliańskiego” – Podhalańskiego Stowarzyszenia Muzycznego Chór „Echo Gorczańskie”, który wzruszył m.in. przepięknym wykonaniem “Barki”. Wśród słuchaczy nie zabrakło ks. prałata Stanisława Strojka, proboszcza parafii NSPJ, burmistrza Nowego Targu, Grzegorza Watychy oraz naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji UM Katarzyny Put.

Materiał filmowy z wydarzenia – w najbliższym wydaniu programu “Na skrzyżowaniu sztuk”, już w środę.

/os

os 25.11.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również