Kamery live
prognoza pogody

Warunek w Miejskim Ośrodku Kultury

1 czerwca 2016 21:49

Komedia, makabra i momentami groteska w Miejskim Ośrodku Kultury... kolejny interesujący spektakl w ramach  VI Nowotarskich Spotkań z Melpomeną przed nami. Tym razem zanurzymy się w świat tragikomedii  Friedricha Durrenmatta.

Warunek w Miejskim Ośrodku Kultury

     Marcin Kobierski – aktor, reżyser i scenarzysta. Urodził się w 1976 w Krakowie. Jest jednym z pierwszych absolwentów XXI L.O. im. Witkacego o profilu artystyczno-teatralnym. Jeszcze na studiach zagrał gościnnie w przedstawieniach „Samobójca” (reż. J. Trela) i „Fotel” (reż. M. Stebnicka) oraz w Teatrze Ludowym w „Bici biją” (reż. I. Dowlasz). Dyplom krakowskiej PWST uzyskał w 2000 spektaklami „Letnicy” (opieka pedagogiczna Krystiana Lupy) i „Czekając na orkiestrę” (reż. M. Grąbka). Tuż po studiach zaangażowany do Teatru Bagatela, zadebiutował tu rolą Siwarda w „Makbecie” (reż. W. Śmigasiewicz). Swobodnie odnajduje się w różnorodnym repertuarze od klasyki po musicale i dramaturgię współczesną. Współpracując z Grupą Rafała Kmity, występuje w Teatrze STU; ma w dorobku również rolę Koziołka Matołka. Jeszcze jako licealista pojawił się w „Liście Schindlera” (1993), a od kilkunastu lat bierze udział w popularnych serialach, zagrał też w pełnometrażowych produkcjach „Jak żyć” (2008) i „Polski film” (2012). W 2003 otrzymał stypendium artystyczne Miasta Krakowa. Pomaga przy dziecięcych przedstawieniach amatorskich.

     Warunek – powstał na motywach tragikomedii Friedricha Durrenmatta “Wizyta Starszej Pani”. Wprowadzi on widzów w świat natury ludzkiej, pieniędzy, filozofii, makabry i komedii. Spektakl wystawiony będzie 7 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu o godzinie 19:00

oprac. MSX
fot. MOK Nowy Targ

NT24TV 01.06.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również