Kamery live
prognoza pogody

W styczniowym koncercie PSM – muzyczny kalejdoskop

28 stycznia 2023 14:01

NOWY TARG. Koncert pod hasłem „Kiermasz muzycznych rozmaitości”, którym Państwowa Szkoła Muzyczna weszła w nowy rok, był prawdziwym przeglądem umiejętności i talentów wszystkich uczniowskich roczników oraz kompozytorskich znakomitości, stylów, gatunków, epok.

W styczniowym koncercie PSM – muzyczny kalejdoskop

Ponieważ czas mamy jeszcze świąteczny, kolędowy, w tym klimacie wystąpiły najmłodsze dzieci – z klas I do III. Starsi uczniowie wykonywali już naprawdę trudne, wymagające utwory słynnych kompozytorów: od George’a Telemanna po Charlesa Camille Saint-Saënsa i Jana Sebastiana Bacha. Zabrzmiały też dzieła Siergieja Rachmaninowa i Fryderyka Chopina. Tymi utworami reprezentowane były różne epoki – od baroku po współczesność.

Solistów w tym noworocznym koncercie wystąpiło kilkunastu, ale miły dla ucha repertuar przygotował też młodzieżowy chór pod dyrekcją Kseni Miśkiewicz. Finał należał do zawsze entuzjastycznie przyjmowanego Big-Bandu pod dyrekcją pani dyrektor nowotarskiej PSM, Marty Łapczyńskiej. Wtedy już królowała muzyka rozrywkowa.

Na rozmaitościach muzycznych, które angażowały całą szkołę, oczywiście nie kończą się plany kreatywnej placówki. 16 lutego, dokładnie w Tłusty Czwartek, PSM zaprosi na karnawałowy koncert. Przypomni on m.in. melodie z polskich bajek, jak „Bolek i Lolek”, „Miś Kolargol”, „Kaczka dziwaczka” i inne. Te melodyjne, kultowe utwory z towarzyszeniem instrumentów akustycznych na pewno obudzą wspomnienia z dzieciństwa i przyniosą wiele wzruszeń.

(asz)

Fot. Paweł Kos

 

 

Anna Szopińska 28.01.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również