Kamery live
prognoza pogody

W rytmie amerykańskiego folkloru. Koncert Willego Blake’a

6 grudnia 2020 12:02
Wyciszenie Włącz dźwięk

Pierwszy z grudniowych koncertów online organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu upłynął w klimatach country bluesa. Poza tradycyjnymi pieśniami amerykańskimi z przełomu XIX i XX wieku w repertuarze Willego Blake’a znalazły się również słynne utwory Boba Dylana i Donovana.

Willy Blake to wykonawca tradycyjnych amerykańskich pieśni z przełomu XIX/XX wieku z gatunku country blues, delta blues, oraz utworów z Apallachów. W jego repertuarze znaleźć można utwory takich wykonawców jak: Woody Guthrie, Bukka White, Lead Belly, Furry Lewis, Julius Daniels, Dock Boggs, Burnett and Rutherford, Coley Jones, Clarence Ashley, Frank Hutchison, Charlie Patton, Tommy Johnson, The Bently Boys, oraz bardziej współczesnych muzyków, takich jak Bob Dylan czy Donovan. Utwory są grane w oryginalnych aranżacjach oraz unikalnych tonacjach, często zapomnianymi stylami, o których krótko opowiada. Muzyk gra na gitarze akustycznej, akustycznej dwunastostrunowej, na mandolinie oraz na banjo w bardzo różnych stylach i tonacjach, wzbogacając wszystko harmonijkami ustnymi, kazoo oraz quills.

/źródło: MOK w Nowym Targu/

Piotr Starmach 06.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również