Kamery live
prognoza pogody

W przyjaźni siła – muzyką malowana

21 maja 2017 14:30

W sobotnie popołudnie w nowotarskim MOK-u, po raz kolejny odbył się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej z Nowego Targu i słowackiego zespołu Dychowa Hudba Popradcanka z Popradu. Przez ponad półtorej godziny, publiczność mogła posłuchać różnorakich form muzycznych, wykonywanych przez zaprzyjaźnione zespoły. Koncert „W przyjaźni siła”, rozpoczął równocześnie jubileusz 5-lecia istnienia Stowarzyszenia Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu i odrodzenia się zespołu reprezentacyjnego stolicy Podhala.

W przyjaźni siła - muzyką malowana

Spotkanie muzyczne otworzył „Marsz Kozietulskiego” z partią wokalną Jakuba Mrugały. Wybrzmiałe chwilę później dźwięki Wiązanki Pieśni Żołnierskich i „Marszu Alamo” utrzymały publiczność w podniosłym nastroju. Nie zabrakło oczywiście momentów radosnych.

Orkiestra miejska zachęcała publiczność do tańca, wykonując czardasza „Tokajer” i walca „Valse Bleue”, a by radosny nastrój nie ustawał, muzycy wykonali jeszcze utwór złożony z najpiękniejszych tematów z Króla Lwa – „Selections from the Lion King”, po nim „Pszczółkę Maję”, którą prowadzący Jakub Mrugała i Piotr Twardowski zapowiedzieli, jako niepisany hymn nowotarskiego zespołu. Jest to bowiem jeden z pierwszych utworów, nad jakimi pracowała nowotarska orkiestra. 

Pierwszą część zakończył “Instant Concert”, czyli kolejny utwór-mieszanka kilku popularnych tematów muzycznych.

Po krótkiej przerwie swój występ na scenie MOK rozpoczęli Słowacy, do których dołączyło kilku muzyków z miejskiej orkiestry – w końcu był to koncert „W przyjaźni siła”.

Popradcanka przyjechała do nas w lekko okrojonym składzie. Nagłe wypadki losowe spowodowały, że kapelmistrz Ľubomírr Čuban w ogóle bał się przyjechać zagrać, bo brakowało mu składu – mówił Marcin Musiak, kapelmistrz i tamburmajor Miejskiej Orkiestry Dętej w Nowym Targu. – No to ja mówię, w przyjaźni siła, przyjeżdżajcie, zagramy razem. I przyjechali, i cieszyli nas swoją grą, a my się cieszymy, że mogliśmy pomóc.

Koncert zatem jeszcze bardziej zbliżył dwa zaprzyjaźnione zespoły, które już dziś planują kolejne wspólne występy.

mat. prasowe, opr. /os

fot. Szymon Pyzowski; /os

NT24TV 21.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również