Kamery live
prognoza pogody

W niedzielę – wszystkie drogi prowadzą do parku

16 lipca 2017 18:43

Wakacyjny nastrój leniwej, rodzinnej niedzieli współtworzą w tym roku w Parku Miejskim atrakcje przygotowane dla mieszkańców Nowego Targu przez władze miasta. W zeszłym tygodniu zainaugurowane zostały organizowane przez MOK koncerty w altanie, w tym - atrakcje dla dzieci, w postaci darmowych dmuchańców. 

W niedzielę - wszystkie drogi prowadzą do parku

Zadbana przestrzeń nowotarskiego parku generalnie sprzyja spędzaniu rodzinnie czasu wolnego – dużo zieleni, świetna infrastruktura dla dzieciaków w postaci przyjaznego, bogato wyposażonego placu zabaw, skate parku, czy gokartów; do tego plenerowa kawiarenka, ścieżki rowerowe i siłownia na świeżym powietrzu – wszystko to sprawia, że spędzenie czasu w parku to niemal gotowy przepis na udane popołudnie. Szczególnie jeśli pogoda dopisuje.

Miasto wyszło naprzeciw mieszkańcom, tak chętnie korzystającym rodzinnie z parkowej przestrzeni, organizując tam w tym roku co niedzielę kameralne, plenerowe koncerty, a dla dzieci przygotowując – specjalnie na wakacje – dodatkowe atrakcje chociażby w postaci tak lubianych przez nich dmuchańców. Gołym okiem widać, że jest to organizacyjny strzał w dziesiątkę. Wakacyjny repertuar został dostosowany do otoczenia i świetnie wybrzmiewa w parkowej altanie – są to kameralne koncerty, nigdy nie za głośne. Przygotowane tak, by towarzyszyć w odpoczynku i umilać go, a nie zagłuszać go i i przeszkadzać. 

W tę niedzielę w altanie gościły klimaty soulowo-jazzowe – wystąpiło trio: Rafał Żur oraz Tomek i Konrad Basiukowie. Mniej lub bardziej przypadkowi słuchacze mieli okazję usłyszeć znane, popowe kawałki w stylowych, jazzujących aranżacjach z wieloma imponującymi, instrumentalnymi wstawkami. Szczególnie dobrze zabrzmiał w tej wyjątkowej scenerii cover “Let It Be” Beatlesów. Ciekawa była też spokojna, całkiem odmienna wersja “Black or White” Michaela Jacksona, czy jazzowa, spowolniona interpretacja “Byłaś serca biciem” Andrzeja Zauchy.

Przed nami koncerty legendarnych nowotarskich muzyków: zespołu New Market Jazz Band, gitarzysty Piotra “Lupiego” Lubertowicza, a na początku sierpnia – smooth jazzowego pianisty Pawła Tylki.

Skąpany w promieniach popołudniowego, letniego słońca, wypełniony dziecięcym gwarem i dźwiękami granej na żywo muzyki park to miejsce, w którym nie tylko można poczuć wakacyjny klimat. To właśnie w tym otoczeniu pojawia się miła refleksja – że Nowy Targ to miejsce, w którym dobrze się mieszka. 

NT24TV 16.07.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również