Kamery live
prognoza pogody

W muzycznej Altanie – rozmaitość wrażeń

8 lipca 2021 23:49

NOWY TARG. Muzyczne Niedziele w Altanie rozwijają się bardzo obiecująco. Kolejni w niej goście to chór „Srebrne Nutki” i Staszek Kita ze swoją gitarą.

W muzycznej Altanie – rozmaitość wrażeń

Senioralna śpiewacza grupa – tym razem w eleganckich granatowo-białych kreacjach z różowym akcentem piwonii na biustach pań i z trzema męskimi rodzynkami – wyraźnie ma szczęście do prowadzącego. Po najrozmaitszych ćwiczeniach odechowo-emisyjnych Piotr Burcan tak potrafił zestroić głosy, że „Srebrne Nutki” brzmią teraz imponująco. Tym bardziej, że sam akompaniuje im na klawiszach, a jak trzeba, to i odda hołd Krzysztofowi Krawczykowi zgrabnym coverem „Byle było tak”. Poza tym w damskim składzie objawiły się solowe talenty.

W każdym razie koncert „Nutek” zarażał entuzjazmem i pogodą. Ku wartościom duchowym i temu, co w życiu najważniejsze, podprowadzał natomiast koncert Staszka Kity. Swoją muzyczną pasję ten nowotarżanin o dużych możliwościach głosowych rozwija od 23 lat. Grał i śpiewał w kilku miejscowych składach. Z towarzyszeniem gitary najczęściej wykonuje własne kompozycje. Sam też tworzy teksty. Jego inspiracje to zarówno muzyka klasyczna, jak i rock. Ma w repertuarze zarówno trudniejsze utwory, jak i melodyjne ballady. O jakości wykonań anglojęzycznych decyduje i to, że sam jest lektorem i tłumaczem.

Pierwszą solową płytę – “Zaczęło się!” – z 11 utworami, Staszek Kita trzy lata temu nagrał w szczawnickim studiu Sovart. Druga wyszła w zeszłym roku i promuje ją teledysk autorstwa Łukasza Targosza do piosenki “Prolog”. Ten krażek wyszedł ze Studia Nagrań Dworek Białoprądnicki w Krakowie. Muzyk i kompozytor szuka teraz sponsora dla kolejnej płyty. I pracuje na pieśnią, która – z gitarowo-skrzypcowym akompaniamentem – ma się stać hymnem 40. Pielgrzymki na Jasną Górę.

Przypomnijmy, że Muzyczne Niedziele w Altanie odbywają się w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. A 11. lipca MOK zaprasza do parku na koncert Miejskiej Orkiestry Dętej.

(asz)

os 08.07.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również