Kamery live
prognoza pogody

W MCK trwa małe święto kinomanów

15 kwietnia 2023 17:00

Od wczoraj w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu trwa mini-festiwal filmowy Nowe Horyzonty Tournée. To duże wyróżnienie i nie lada sukces, że prestiżowe wydarzenie gości właśnie w Nowym Targu, a kinomani z Podhala po raz pierwszy mają możliwość obejrzenia nietuzinkowych produkcji, które zdobyły uznanie widzów MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

W MCK trwa małe święto kinomanów

Objazdowa formuła wydarzenia odbywa się jedynie w 20 kinach w Polsce, głównie w dużych miastach. W tym roku na trasie tournée po raz pierwszy znalazło się także kino działające przy MCK w Nowym Targu.   

Festiwal Nowe Horyzonty to jedno z największych wydarzeń filmowych w Polsce, podczas którego można zobaczyć produkcje sprowadzone prosto z festiwali w Cannes, Wenecji czy Berlinie, odważne kino debiutantów, dzieła mistrzyń i mistrzów oraz retrospektywy zapomnianych lub mało znanych w naszym kraju klasyków.

W programie wiosennego tournée, które w ten weekend gości także w Nowym Targu, znalazły się filmy, które zdobyły serca i uznanie publiczności ubiegłorocznej edycji wrocławskiego festiwalu. Są to: szwajcarski kandydat do Oskara “Kawałek nieba” Michaela Kocha – rozgrywająca się w alpejskiej scenerii przewrotna opowieść o miłości; najnowszy film Alberta Serry “Pacifiction” – określany mianem znakomitego „tropikalnego thrillera” oraz “Pod ziemią” – mistrzowskie, kontemplacyjne kino Michelangelo Frammartino. 

Więcej informacji w linku poniżej:

https://nowytarg24.tv/nowe-horyzonty-tournee-w-kinie-mck-nowy-targ/

os 15.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również