PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Tydzień spotkań w nowotarskiej bibliotece

16 maja 2023 15:05

Zakończyły się majowe obchody Tygodnia Bibliotek, którego hasło – ”Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka! ” – w pełni oddaje sens i znaczenie dzisiejszej instytucji kultury. Biblioteka to książki i czytelnicy, nasze miejsce spotkań i rozwijania swoich zainteresowań oraz kreatywnych inspiracji.

Tydzień spotkań w nowotarskiej bibliotece

Nowotarski Tydzień Bibliotek zainaugurowało spotkanie z Tanyą Valko, autorką niezwykle poczytnej „Arabskiej Sagi”, która wprowadziła słuchaczy w orientalne klimaty swojego literackiego świata. Była to niesamowita okazja bezpośredniego kontaktu z pisarką i podróżniczką, przekazującą swoim czytelnikom nie tylko zasoby ogromnej wiedzy, ale przede wszystkim swoje przeżycia i odczucia.

W następnych dniach nowotarską bibliotekę zdominowały ukochane zwierzęta domowe, które były motywem przewodnim cyklu spotkań i zajęć edukacyjno-animacyjnych.

Gościem specjalnym była pani Celina Pawluśkiewicz, prowadząca schronisko dla zwierząt w Nowym Targu. W trakcie spotkania z dziećmi pani Celina opowiedziała o swojej pracy ze zwierzętami, opiece nad nimi oraz udzieliła prawdziwej lekcji empatii i odpowiedzialności za wszystkie stworzenia duże i małe. Najmłodsi czytelnicy biblioteki mieli również okazję wziąć udział w warsztatach literacko -plastycznych, podczas których powstawały artystyczne prace z papieru i tektury. Dzieci także tańczyły i śpiewały o pieskich sprawach. Były również zajęcia z projektowania gry planszowej, które wyzwoliły pokłady kreatywności i pomysłowości młodych czytelników.

Miejska Biblioteka Publiczna dziękuje wszystkim uczestnikom naszych wydarzeń, a w szczególności uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 3 i 11 w Nowym Targu.

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targ

 

os 16.05.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również