Kamery live
prognoza pogody

Turniej tańca towarzyskiego w hali “Gorce” (galeria)

21 stycznia 2017 21:54

W nowotarskiej hali "Gorce" odbył się VIII Turniej tańca towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego dla grup "senior" i "hobby".

Turniej tańca towarzyskiego w hali

Uczestnicy turnieju startowali w różnych kategoriach i klasach (czasami trudnych do ogarnięcia przez laika), byli w różnym wieku (od młodzieży po seniorów) i pochodzili z różnych stron Polski (od Gdyni i Olsztyna przez Poznań, czy Zamość, aż po Kraków). Łączyło ich jedno: pasja do tańca.

Uroczysta gala o godz. 17:30 rozpoczęła się wspólnym polonezem, następnie pary zaprezentowały tańce standardowe (tango, walc angielski, walc wiedeński) i latynoamerykańskie (m.in. rumbę, sambę, cha-chę). Publiczność dała ponieść się pozytywnemu nastrojowi, pozostając pod wrażeniem umiejętności tanecznych par, feerii barw, pięknych sukien, czaru tańca. Na mocny doping mogli liczyć seniorzy, jak również występujący poza rywalizacją, mniej wprawieni w tańcu uczestnicy kategorii hobby w zwyczajnych, wizytowych strojach. 

Nie obyło się bez tradycyjnych pluszaków, rzucanych przez widownię w kierunku faworytów.

Nagrody i medale na zakończenie pierwszej z tanecznych gali wręczał wiceburmistrz Nowego Targu Waldemar Wojtaszek w towarzystwie organizatora Turnieju – Leszka Kusiaka prowadzącego Szkołę i Klub Tańca Towarzyskiego „Hart”. Honorowym patronatem objęli taneczną imprezę Burmistrz Nowego Targu i Starosta Powiatu Nowotarskiego.

/os

 

NT24TV 21.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również