Kamery live
prognoza pogody

Trwa remont zabytkowej wieży wodnej (galeria zdjęć)

Wyciszenie Włącz dźwięk

W rejonie dworca PKP realizowane są aktualnie dwa projekty finansowane z funduszy transgranicznych: jeden dotyczący ścieżek rowerowych w ramach II etapu Szlaku wokół Tatr, a drugi – remontu zabytku techniki z przełomu XIX i XX wieku w postaci wieży wodnej, w ramach projektu “Śladem zabytków techniki z Podhala na Liptów”. W obu przypadkach efektu końcowego trzeba się spodziewać w czerwcu przyszłego roku.

 

W odrestaurowanej wieży docelowo ma znaleźć miejsce Muzeum Kolejnictwa. Centralna część trójskrzydłowego budynku – najwyższa, bo kilkunastometrowa i najbardziej efektowna z uwagi na obecność zabytkowego zbiornika na wodę, zlokalizowanego w górnej części wieży – przez lata była nieodnawiana i nieużywana. Posiada ponadto oryginalne wyposażenie stanowiska pracy osoby odpowiedzialnej przed laty za obsługę zbiornika i jako taka będzie stanowiła główną część planowanego Muzeum Kolejnictwa.

Pogoda sprzyja pracom budowlanym, które postępują w dość dużym tempie. A jeśli chcecie zobaczyć jak wyglądała wieża przed remontem – obejrzyjcie w naszym archiwalnym “Przeglądzie Tygodniowym” (od minuty 12:59)

TUTAJ z kolei znajdują się zdjęcia wieży sprzed remontu. 

os 11.01.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
Nelly 10:29 13.01.2018

Super że znalazły się fundusze na remont tego zabytkego budynku

Nelly 10:28 13.01.2018

To jest piękny budynek bardzo dobrze że znalazły się fundusze żeby to wyremontować

*ANONIM* 18:16 11.01.2018

Lepiej bo biło budować nowy dworzec

Zobacz również