Kamery live
prognoza pogody

Trwa remont w Miejskiej Hali Lodowej

22 września 2020 15:06
Wyciszenie Włącz dźwięk

W obiekcie Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu trwają prace remontowe. Póki co, objęły one jedno z pomieszczeń treningowych, gdzie zaplanowano urządzenie multimedialnej Sali Tradycji. Już wkrótce remont przeniesie się także do głównej hali, gdzie część okien zastąpią płyty z wizerunkami olimpijczyków, nie tylko poprawiając estetykę obiektu, ale też jego termoizolację. Są też kolejne, dobre wieści – wniosek o dofinansowanie remontu dachu, oświetlenia treningowego i większej sali gimnastycznej znajdującej się w obiekcie znalazł się w protokole zadań przeznaczonych do dofinansowania z Ministerstwa Sportu. 

Prace remontowe prowadzone aktualnie w Miejskiej Hali Lodowej, realizowane są dzięki dofinansowaniu w ramach unijnego mikroprojektu pod nazwą “W blasku olimpijskiego znicza”. 

W ramach tej inwestycji, w hali głównej umieszczone zostaną płyty z wizerunkami nowotarskich olimpijczyków, natomiast w remontowanym właśnie pomieszczeniu przy głównej hali powstanie miejsce pamięci poświęcone historii klubu i właśnie nowotarskim olimpijczykom. Inwestycję realizuje firma Grzegorczyk z Nowego Targu, a jej zakończenie wstępnie zaplanowano już na koniec października.

Aktualnie trwa oczekiwanie na dostawę płyt. Zamontowane w miejsce okien, będą lepiej chronić obiekt przed dokuczliwym mrozem podczas meczów czy innych imprez sportowych, natomiast latem – przed przegrzewaniem. Wymiana części okien wraz z przejściem Miejskiej Hali Lodowej na ogrzewanie z MPEC-u powinny wygenerować oszczędności. 

Wiadomo też, że plany związane z kolejnymi remontami hali lodowej spotkały się z przychylnością Ministerstwa Sportu, znajdując się we wrześniowym protokole wśród zadań przeznaczonych do 50% dofinansowania w ramach projektu Sportowa Polska 2020. Wniosek złożony do resortu przez Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji opiewa na kwotę 550 tys. zł brutto, obejmując malowanie dachu, wymianę oświetlenia treningowego i remont większej sali gimnastycznej wraz z wymianą podłogi. 

Wymiana okien w Miejskiej Hali Lodowej

 

Pandemia mocno uderzyła w MZK i MCSiR

O lodzie trzeba myśleć latem

Nowa nawierzchnia kortów i wymiana dachu hali lodowej?MCSiR złożył wnioski o dofinansowanie

os 22.09.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również