Kamery live
prognoza pogody

O lodzie trzeba myśleć latem

23 lipca 2020 22:58
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Niezależnie od tego, w jak dalekiej perspektywie jest Centrum Sportów Lodowych, trzeba dbać o tę substancję, która umożliwia szkolenie młodzieży i ciągłość historii nowotarskiego hokeja. W Hali Lodowej wkrótce rozpocznie się wymiana okien. Sala Tradycji zyska nową aranżację.

Trwa sezon na remonty i również Hala Lodowa przechodzi mały remont, żeby utrzymać sprawność techniczną tego obiektu, gdyż cały czas jest potrzebny i użytkowany dość intensywnie – – mówi burmistrz Grzegorz Watycha. – Dlatego Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji, które jest zarządcą lodowiska, pozyskało środki unijne z mikroprojektu na urządzenie Sali Tradycji, ale też na wymianę okien w hali. Zostaną one zastąpione płytami chroniącymi latem przed przegrzewaniem obiektu, a zimą – przed dokuczliwym mrozem podczas meczów czy innych imprez sportowych.

Już wcześniej do lodowiska dotarła miejska sieć ciepłownicza i została ona podłączona do obiektu kotłowni. Wysłużone kotły gazowe nadają się bowiem tylko do złomowania.

Z kilku inwestycji prowadzonych teraz na w Miejskiej Hali Lodowej niewątpliwie największa to urządzenie Sali Tradycji jako sali multimedialnej, która ma pokazać historię hokeja w naszym mieście i zachęcić młodych adeptów, bo do nich multimedialna forma powinna przemówić bardziej niż dotychczasowy sposób prezentowania historii Klubu Sportowego i naszego miasta – mówi gospodarz miasta.

W tej chwili  na wymianę okien rozpisany jest przetarg, by z wykonaniem można było zdążyć do jesieni i nie było już problemu z topieniem się lodu w lecie i zużywaniem dużych ilości energii na silniejsze mrożenie tafli. Miasto myśli ponadto o źródle finansowania dla wymiany walcowatej połaci dachu nad lodowiskiem, patrząc w stronę ministerstwa sportu.

Natomiast urządzeniem Sali Tradycji zajmie się Gabriel Wolski – artysta plastyk z MOK-u i kibic drużyny Podhala, już wcześniej zaangażowany w utrwalanie historii KS Podhale. Częścią jego koncepcji jest usytuowanie w oknach sylwetek sportowców.

Pozostaje jeszcze sprawa dawno obiecywanego Pomnika Olimpijczyka, na który Polonia amerykańska przekazała już kilka lat temu parę tysięcy dolarów.

– Pomnik, myślę, że powstanie już przy nowym obiekcie – zapowiada burmistrz.

(asz)

 

Anna Szopińska 23.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również