PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Nowa nawierzchnia kortów i wymiana dachu hali lodowej?MCSiR złożył wnioski o dofinansowanie

6 września 2020 20:26

Miejskie Centrum Sportu planuje kolejne remonty na swoich obiektach. Uzależnione jednak będą od tego, czy uda się zdobyć dofinansowanie. Dwa złożone do Ministerstwa Sportu wnioski dotyczą dalszych prac remontowych na Miejskiej Hali Lodowej oraz wymiany felernej nawierzchni kortów tenisowych przy hali sportowej “Gorce”. Zainteresowanie tenisem ziemnym było w ostatnim czasie w Nowym Targu bardzo duże. 

Nowa nawierzchnia kortów i wymiana dachu hali lodowej?MCSiR złożył wnioski o dofinansowanie

Wnioski o ministerialne środki w ramach programu Sportowa Polska 2020 zostały złożone jeszcze w kwietniu. W programie można liczyć na 50% dofinansowanie do ceny netto. Jeden z wniosków dotyczy hali lodowej – remontu i malowania dachu, remontu sali gimnastycznej i wymiany oświetlenia w części treningowej. Drugi – kortów tenisowych przy “Gorcach”. Temat poruszył podczas ostatniej Komisji Sportu, Turystyki i Promocji radny Marek Mozdyniewicz:

-Zebrałem opinie, że ludzie uczęszczają, nawet tacy, którzy nie są zawodowcami, ale narzekają na nawierzchnię – mówił radny.

-Obłożenie kortów jest wyjątkowo duże. Ludzie korzystają, wprowadziliśmy karnety, one się sprzedają, jest zainteresowanie. Gdyby nie Covid, ono byłoby bardzo duże – potwierdził Krzysztof Łapsa, dyrektor MCSiR.  Jednocześnie zdradził, że wniosek o wymianę felernej nawierzchni kortów został już złożony – Łączna kwota takiej wymiany to 180 tys. zł netto za trzy korty, w tej formule, jaką konsultowałem z firmami, które robią takie nawierzchnie. To jest najniższy nakład, który powoduje, że nawierzchnia jest dobrej jakości – czyli sztuczna trawa z kwarcem i wtedy wykorzystuje się to podłoże, które jest, z tym systemem drenażu, który jest. Spróbowałem całościowo. Zawsze biorę pod uwagę, by ograniczyć się do jednego kortu, bo wtedy to jest koszt 50-60 tys. netto – mówił dyrektor.

O ile w sprawie wniosku o dofinansowanie remontu hali lodowej MCSiR otrzymał zapytania ze strony ministerstwa, tak w temacie kortów nie było na razie żadnego odzewu. 

-Pisząc te wnioski w  kwietniu, byliśmy w oku tego cyklonu covidowego i pisałem nie to, co bym chciał, ale to, co było realne. Liczyłem się z kosztami, które może ponieść miasto. Nie rozwijaliśmy się z tymi remontami za bardzo, zrobiłem to tak, żeby było nas stać po prostu – argumentował dyrektor Łapsa. 

I tak, wniosek o kolejne prace remontowe na hali lodowej obejmuje malowanie całego dachu (“To już najwyższa pora na ten dach” – stwierdził dyrektor), remont sali gimnastycznej oraz wymiana oświetlenia w części treningowej.

-To coś, co wygenerowałoby nam spore oszczędności energetyczne, bo tam praktycznie przez wszystkie godziny treningowe jest włączone, więc przejście na LED generowałby spore oszczędności. Jeśli chodzi o resztę, pieniążki nas już nie puszczały. 

Na Miejskiej Hali Lodowej właśnie rozpoczęły się natomiast tegoroczne prace remontowe, możliwe dzięki dofinansowaniu w ramach unijnego mikroprojektu pod nazwą “W blasku olimpijskiego znicza”. Termin ich zakończenia zaplanowany jest na koniec października. 

-Jesteśmy po przetargu, umowa została podpisana z firmą Grzegorczyk, przekazaliśmy plac budowy. Tam już roboty rozbiórkowe na sali konferencyjnej, która będzie przy hali, zostały wykonane i czekamy na dostawę płyt, które będą w miejsce okien na hali lodowej. Musimy ustalić jakiś harmonogram montażu, również ze względu na prowadzone rozgrywki ligowe, ale to przed nami, jakieś ustalenia w tym temacie – tłumaczył radnym dyrektor MCSiR.

Wymiana części okien wraz z przejściem Miejskiej Hali Lodowej na ogrzewanie z MPEC-u powinny wygenerować oszczędności. Do miejskiej sieci ciepłowniczej jeszcze przed sezonem grzewczym będą  też podpięte obiekty hali sportowej “Gorce”. 

O lodzie trzeba myśleć latem

 

os 06.09.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również