Kamery live
prognoza pogody

Tomasz Budzyński wraz z synem – akustycznie w MOK

5 lutego 2017 21:43

W nastrojowym zaciszu backstage'u Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się dziś koncert Tomasza Budzyńskiego - wokalisty legendarnych zespołów Armia, Siekiera oraz 2Tm2,3. Na kameralnej  scenie MOK wystąpił z materiałem ze swoich solowych płyt.

Tomasz Budzyński wraz z synem - akustycznie w MOK

Koncert zgromadził w niedzielny wieczór sporo słuchaczy. Było kameralnie i nastrojowo, a w przerwach pomiędzy utworami – zabawnie, ponieważ poszczególne utwory artysta każdorazowo osadzał w odpowiednim kontekście, snując opowieści na temat historii ich powstania, w sposób humorystyczny, ale zawsze w głębszym, filozoficznym wymiarze. Były zatem opowieści o kosmitach w czapkach z nutrii w barze na dworcu Warszawa Wschodnia, babci Anieli w tarnobrzeskiej pralni, egzorcystycznej funkcji psalmów, podróżach koleją, o Bogu.

Utwory z solowych płyt Tomasza Budzyńskiego – do tej pory wydał ich trzy – wykonane zostały na dwie gitary i śpiew, w towarzystwie syna artysty, który wspierał tatę instrumentalnie. Jeden z utworów – “Anielo, mój aniele” poświęcony był babci Anieli, towarzyszce do gry w karty (“Z kim bym grał w karty, gdyby nie babcia. No przecież z młodą dziewczyną nie będę grał w karty”) i zadedykowany…starości (“Niech żyje starość”).

Tomasz Budzyński kojarzony jest głównie z zespołem Armia, którego jest liderem oraz z tzw. chrześcijańskim rockiem (zespół 2Tm2,3). Zajmuje się też plastyką, ma na swoim koncie realizację filmu (“Podróż na wschód”), wydał autobiograficzną, poetycką powieść “Soul Side Story”.

/os

 

NT24TV 05.02.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również