Kamery live
prognoza pogody

Teatr Lalek Rabcio z dofinansowaniem na realizację prapremiery spektaklu wg Freda Apke

17 maja 2022 13:36

Teatr Lalek Rabcio otrzymał dofinansowanie w kwocie 50 tys.  zł na realizację prapremiery światowej spektaklu “25 godzina” wg scenariusza Freda Apke. Dofinansowanie przyznano w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – “Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży”.

Teatr Lalek Rabcio z dofinansowaniem na realizację prapremiery spektaklu wg Freda Apke

“25 godzina” to teatralne widowisko, do którego scenariusz napisał znany w Europie scenarzysta – Fred Apke. Przedstawienie, dla którego mottem jest tolerancja dla inności porusza problemy dzieci z niepełnosprawnościami w relacjach ze zdrowymi rówieśnikami i dorosłymi. Spektakl muzyczny jest pełną dowcipu, magii i poezji opowieścią o przyjaźni dwojga dzieci. W obsadzie, oprócz zawodowych aktorów, wystąpią również uzdolnione dzieci i młodzież wybrani w castingu. Dla wybranych z castingu artystów odbędą się zaawansowane próby aktorskie, w tym choreograficzne i muzyczne. Sztuka będzie realizowana z wykorzystaniem bogatej inscenizacji multimedialnej.

Fot. Facebook Teatru Lalek Rabcio 

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

os 17.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również