Kamery live
prognoza pogody

Targi Bożonarodzeniowe za nami (video+galeria)

23 grudnia 2016 16:12
Wyciszenie Włącz dźwięk

W dniu dzisiejszym nastąpiło oficjalne zamknięcie na nowotarskim rynku Targów Bożonarodzeniowych, które przez ostatnich kilkanaście dni wzbogacały ofertę handlową i kulturalną miasta, dodając mu miłej, przedświątecznej atmosfery. Burmistrz miasta wręczył nagrodę w konkursie na najpiękniejsze stoisko.

Nagroda powędrowała do właścicielki firmy Red Anka Dekor z Tarnowa, zajmującej się produkcją i sprzedażą ręcznie szytych artykułów do dekoracji wnętrz. To nie pierwsza wizyta tego wystawcy w naszym mieście, i nie pierwsza nagroda za najpiękniejsze stoisko – firma otrzymała wcześniej podobną nagrodę podczas Jarmarku Podhalańskiego. 

Część artystyczną zapewnili niezastąpieni Hyrni, Mali Hyrni i Młodzi Hyrni, którzy prócz występu na scenie, przedefilowali z góralską nutą pośród wszystkich stoisk tak, by “po naszemu” pożegnać wystawców, przybyłych czasami z drugiego końca Polski. Sprzedających żegnali również gospodarze miasta.

Sprzedawcy – zarówno ci handlujący wewnątrz namiotu, jak i mniej liczni wystawcy, których stoiska zlokalizowane były na zewnątrz – wyrazili wyraźne zadowolenie z targów i zapowiedzieli ponowną obecność podczas targów wielkanocnych lub/i Jarmarku Podhalańskiego. Chwalili sobie organizację imprezy, zapewnienie źródeł ogrzewania i komfortowych warunków pracy, jak również dobrą atmosferę i – co było podkreślone wielokrotnie – przyjazność mieszkańców.

Nie brakło też sugestii i pomysłów na przyszłość – na przykład takich, by zlokalizować reklamę targów przy “zakopiance”, zachęcającą turystów z zewnątrz do przyjazdu. Pojawił się też pomysł, aby sam namiot wystawowy był ze wszystkich stron “przeszklony”, a wejścia do niego zorganizowane w inny sposób – tak, by nie ulegało wątpliwości co się w nim znajduje, żeby zupełnie niezorientowani w temacie przechodnie mieli jasność co do tego, że stoiska są ogólnodostępne i żeby czuli się zachęceni do zajrzenia do środka. 

Mieszkańcy, którzy mieli okazję być na targach również odbierali je pozytywnie. Ci, którzy mieli porównanie z Wrocławiem, czy Krakowem również zgłaszali cenne uwagi i pomysły na ulepszenie targów – często dotyczyły one braku na nowotarskich targach kuszących, typowo świątecznych aromatów cynamonu, prażonych migdałów, pełnego korzennych przypraw grzańca, smacznego jedzenia. 

Pomysł na organizację tego typu wydarzenia jest stosunkowo nowy i zaszczepienie go na nowym gruncie z pewnością wymaga czasu oraz otwarcia na nowe pomysły.

opr. os

NT24TV 23.12.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również