Kamery live
prognoza pogody

“TAK zapobieganiu przemocy wobec dzieci”

9 listopada 2016 12:29
Wyciszenie Włącz dźwięk

W tym roku Nowy Targ po raz pierwszy przyłącza się do światowej kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży". Inicjatorką i koordynatorką akcji jest pani Magdalena Wiertelak z Fundacji "Szczęśliwe Jutro" Współorganizatorami akcji na terenie Nowego Targu są Szkoła Podstawowa nr 5 oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, a patronat nad wydarzeniem objęło Miasto Nowy Targ, Gmina Nowy Targ oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Targu.

Akcja odbywa się co roku przez 19 pierwszych dni listopada, angażując do współpracy liczne organizacje, instytucje i placówki pracujące z dziećmi i młodzieżą. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Jej autorem światowa organizacja Women’s World Summit Foundation jest i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy. Propagatorem akcji na terenie Polski jest warszawska Fundacja po DRUGIE”.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej. 

W dniu 14 listopada o godzinie 12, w sali widowiskowej MOK odbędzie się prowadzona przez szóstoklasistów konferencja zatytułowana “Mówimy głośno o przemocy, bo się na nią nie zgadzamy!”. Będzie to wydarzenie podsumowujące całą akcję. 

/os

NT24TV 09.11.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również