Kamery live
prognoza pogody

Sylwester Marzeń w Zakopanem

31 grudnia 2019 13:31

ZAKOPANE. Maryla Rodowicz, Zenek Martyniuk i Akcent, Viki Gabor, Golec uOrkiestra, Gromee, Boys oraz wiele innych Gwiazd zaśpiewa podczas tegorocznego Sylwestra Marzeń w Zakopanem. Narodowy Sylwester odbędzie się już czwarty raz w zimowej stolicy Polski na Równi Krupowej.

Sylwester Marzeń w Zakopanem

– Miejsce to jedno. Drugie to artyści. W Zakopanem w tym roku uda nam się połączyć wszystkie gatunki muzyczne. W imieniu TVP, artystów i wszystkich, którzy tworzą tę fantastyczną imprezę, z całego serca zapraszam na niezapomniany Sylwester 2019 – powiedział podczas konferencji prasowej zapowiadającej tegorocznego Sylwestra Jacek Kurski, prezes TVP.

– Chciałbym podziękować Telewizji Polskiej, że to właśnie Zakopane wybrała na organizację Sylwestra. Zapraszam wszystkich, którzy chcą przeżyć najwspanialszą noc. To jest nasz wspólny sukces – odwzajemniał się Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

W sylwestrową noc na Równi Krupowej wystąpią królowa polskiej sceny muzycznej Maryla Rodowicz oraz król disco-polo Zenek Martyniuk. Oprócz nich swoje największe przeboje zaśpiewają Paweł i Łukasz Golcowie, Gromee, zespół Boys z liderem Marcinem Millerem, Radosław Liszewski i Weekend, Kombi, Stefano Terrazino, Bayer Full oraz Milano. Na scenie pod Giewontem wspaniały występ zapewni Viki Gabor – tegoroczna zwyciężczyni Eurowizji Junior oraz Mateusz Mijal z zespołem.  

Podczas Sylwestra Marzeń widzowie Dwójki będą się bawić także w rytm piosenek zagranicznych Gwiazd. Na Równi Krupowej wystąpią: Chico & The Gypsies i Pupo. Swoje największe przeboje zaśpiewa Thomas Anders & Modern Talking Band.

Zobaczymy również: Jorrgus, Playboys, Pięknych i Młodych oraz wielu innych znakomitych artystów. O oprawę choreograficzną zadba Agustin Egurrola z zespołem.

Imprezę w Zakopanem poprowadzą: Ida Nowakowska, Marcelina Zawadzka, Aleksander Sikora i Rafał Brzozowski. Ubierze ich w tym roku nowotarska projektantka mody Aneta Larysa Knap.

O relacje zakulisowe zadbają Norbi oraz Robert Karpowicz z Radia Zet. Wydarzenie będzie można również śledzić na profilu Facebook „Bądźmy Razem.TVP”, gdzie pojawią się zapowiedzi, relacje, ciekawostki i wiele innych atrakcji.

Partnerem wydarzenia „Sylwester Marzeń z Dwójką” jest miasto Zakopane.

Partnerzy medialni: Radio Zet, Tele Tydzień, Wirtualna Polska, Super Express.

Sponsorzy główni: Orlen i PGE Polska Grupa Energetyczna.

Sponsorzy: Drutex, Sokołów, PKP Intercity.

Partner: Narodowy Bank Polski.

SYLWESTER MARZEŃ Z DWÓJKĄ, TVP 2, 31 grudnia, godz. 20.00.

Start na Górnej Równi Krupowej o 19:00. Uczestników imprezy masowej proszeni są o zapoznanie się z ważnymi informacjami organizacyjnymi związanymi z zapewnieniem porządku i bezpieczeństwa (źródło: UM Zakopane)

ORGANIZACJA RUCHU

 • Wszystkich poruszających się samochodami zachęcamy do dobrego zaplanowania podróży oraz wzięcia pod uwagę możliwych utrudnień w ruchu drogowym zarówno na drogach dojazdowych
  do Zakopanego, jaki i w samym mieście.
 • Zachęcamy wszystkich przyjeżdżających i wyjeżdżających do korzystania z dróg alternatywnych zalecanych w zależności od miejsca postoju w poszczególnych częściach miasta (część wschodnia – przez Olczę, część zachodnia – przez Czarny Dunajec).
 • Zachęcamy także do pozostawienia samochodów w miejscu zakwaterowania oraz do poruszania się po Zakopanem pieszo lub komunikacją miejską.
 • Informujemy, że komunikacja miejska funkcjonować będzie zgodnie z rozkładem, ale zmieniona zostanie trasa przejazdu:

– w dniu 31 grudnia 2019 r. autobusy linii nr 11 (Cyrhla, Krzeptówki) i linii nr 14 (Olcza, Harenda) będą odjeżdżać z przystanku Rejon Dworca FIS. Z obsługi linii nr 11 i nr 14 zostaną wyłączone następujące przystanki: Aleje 3-go Maja Dolne, Aleje 3-go Maja Górne, Chramcówki, Watra (dwustronnie), Parcele Urzędnicze (dwustronnie), Rówień Krupowa, Nowotarska Szkoła (przystanek po stronie szkoły).
– w dniu 1 stycznia 2020 r. autobusy linii nr 11 i nr 14 do godziny 09:00 będą odjeżdżać z przystanku Rejon Dworca FIS. Z obsługi linii nr 11 i nr 14 zostaną wyłączone następujące przystanki: Aleje 3-go Maja Dolne, Aleje 3-go Maja Górne, Chramcówki, Watra (dwustronnie), Parcele Urzędnicze (dwustronnie), Równia Krupowa, Nowotarska Szkoła (przystanek po stronie szkoły). Pozostałe kursy po godz. 9:00 będą wykonywane z przystanku Rejon Dworca – stanowisko 8 wg standardowej trasy przejazdu.

 • Zamknięte dla ruchu samochodowego zostaną następujące ulice:
  – ul. Kościuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z Al. 3-go Maja od godz. 01:00 w nocy z 30 na 31 grudnia 2019r. do godz. 08:00 1 stycznia 2020r.,
 • Utrudnienia mogą występować na następujących ulicach:
  – Al. 3-go Maja w dniu 31 grudnia 2019r. – możliwe czasowe utrudnienia w ruchu,
  – ul. Kamieniec w dniu 31 grudnia 2019r. – czasowa zmiana organizacji ruchu polegająca na zakazie zatrzymywania i postoju po obu stronach ulicy na odcinku od ul. Nowotarskiej do wjazdu do Szpitala Powiatowego.

Mieszkańcy zamkniętych dla ruchu samochodowego stref będą wpuszczani do nich na podstawie identyfikatorów wydanych przez wspólnoty mieszkaniowe.

 • Zamknięte zostaną następujące parkingi w centrum miasta:
  -ul. Kościuszki – od ul. Sienkiewicza do Al. 3-go Maja
  – ul. Staszica – w całości
  – Al. 3-go Maja – część górna (parking pomiędzy ul. Weteranów Wojny a ul. Kościuszki – w zatoce)
  – Al. 3-go Maja – część dolna (parking autobusowy – w zatoce) – ul. Witkiewicza – w całości
  – ul. Sienkiewicza – część górna i dolna – w całości
 • Zalecamy korzystanie z odpłatnych parkingów miejskich i prywatnych zlokalizowanych w rejonie następujących ulic:
  – ul. Jagiellońska boczna (dla samochodów osobowych)
  – ul. Tetmajera (dla samochodów osobowych)- ul. Bronisława Czecha (dla samochodów osobowych i dla autokarów)
  – ul. Bronisława Czecha (parkingi prywatne)
  – ul. Piłsudskiego  (dla samochodów osobowych)
  – ul. Grunwaldzka  (dla samochodów osobowych)
  – ul. Droga do Białego (dla samochodów osobowych)
  – ul. Zamoyskiego (dla samochodów osobowych)
  – ul. Droga na Bystre (dla samochodów osobowych)
  – ul. Powstańców Śląskich (dla samochodów osobowych i dla autokarów)
  – ul. Szkolna  (parkingi  prywatne dla samochodów osobowych)
  – ul. Ks. J. Stolarczyka (dla samochodów osobowych)
  – ul. Kasprusie (dla samochodów osobowych)
  – ul. Balzera (dla samochodów osobowych).

POCIĄGI

Ze względu na wzmożony ruch samochodowy zachęcamy do podróżowania pociągiem.

 • W dniu 1 stycznia 2020r. w godzinach nocnych PKP uruchomiło dodatkowe pociągi wg następującego rozkładu:

– 01:41 – Chabówka
– 02:12 – Kraków
– 02:43 – Kraków

 • Zgodnie z rozkładem z Zakopanego w dniu 1 stycznia 2020r. w godzinach porannych wyjadą następujące pociągi:

– 05:07– Kraków
– 06:00 – Gdynia
– 06:31 – Nowy Targ
– 07:40 – Chabówka
– 08:43 – Warszawa

 • Szczegółowe informacje na temat kursów pociągów znaleźć można na stronie portalpasazera.pl
 • W przypadku braku miejsc w składach pociągów na bieżąco podstawiane będą kolejne.
 • Na dworcu obecni będą mobilni informatorzy oraz patrole Straży Ochrony Kolei.
 • Pasażerowie podróżujący w kierunku Krakowa kierowani będą na peron I, natomiast w kierunku Chabówki na peron II.
 • Postój taksówek na terenie dworca zostanie czasowo wyłączony z eksploatacji, a teren przeznaczony na miejsce oczekiwania dla pasażerów.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

 • Wstęp na imprezę jest bezpłatny.
 • Teren imprezy został podzielony na sektory i odpowiednio oznakowany.
 • Wejście na teren imprezy będzie możliwe od godz. 18:00 przez wyznaczone bramy. Dojście od strony górnej części Al. 3-go Maja oraz górnej części ul. Sienkiewicza.
 • Na terenie imprezy znajdować się będzie wydzielone miejsce dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wejście od strony ul. Sienkiewicza (przy restauracji Willa Toscana). Z powodu ograniczonej ilości miejsca w sektorze osobie niepełnosprawnej może towarzyszyć tylko jeden opiekun.
 • Zachęcamy do zapoznania się z mapką terenu imprezy, na której oznaczone są wejścia na teren imprezy, toalety i punkty medyczne, a także drogi dojścia i rozchodzenia się publiczności.

Sugerowane miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych (do zaparkowania wymagana będzie ważna karta parkingowa dla osoby niepełnosprawnej) – parking przy ul. Kościuszki pomiędzy
ul. Brzozową, a ul. Sienkiewicza – 12 miejsc postojowych w zatoce i wzdłuż ulicy.

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS IMPREZY MASOWEJ

 • Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Imprezy masowej dostępnym na stronie www.zakopane.pl oraz przed wejściami na teren imprezy.
 • Przebywając na terenie imprezy masowej bezwzględnie należy się stosować do poleceń służb porządkowych, zarówno organizatora, jak również Policji.
 • Teren imprezy masowej jest objęty zakazem wnoszenia i spożywania alkoholu.
 • Na imprezę masową nie wolno wnosić ani używać materiałów pirotechnicznych, broni, noży lub innych przedmiotów, które mogą być potencjalnie niebezpieczne.
 • Znajdując się na imprezie masowej, nie wolno w żaden sposób zakłócać jej przebiegu.
 • Wszyscy uczestnicy imprezy sylwestrowej zobowiązani są do przestrzegania regulaminu imprezy oraz podlegają restrykcjom Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.
 • Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, niestosowanie się do poleceń służb porządkowych czy też wnoszenie i spożywanie alkoholu, stanowi wykroczenie. Z kolei wnoszenie na teren imprezy broni, pirotechniki lub innych materiałów niebezpiecznych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Rzucanie przedmiotami mogącymi stanowić zagrożenie dla życia, zdrowia lub bezpieczeństwa uczestników, jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.
 • Nie zaleca się zabierania na imprezę plenerową małych dzieci.
 • Przypominamy o konieczności zadbania o bezpieczeństwo osobiste, a także zwrócenia uwagi na torebki i portfele. Nie pozostawiajmy rzeczy wartościowych bez nadzoru, znajdując się w tłumie cenne przedmioty trzymajmy w kieszeniach wewnętrznych.
 • Bieżące komunikaty dotyczące bezpieczeństwa przekazywać będzie zakopiańska Policja
  za pośrednictwem strony www.zakopane.policja.gov.pl oraz portalu społecznościowego Facebook.

FAJERWERKI

 • Rada Miasta Zakopane przyjęła uchwałę w sprawie zakazu odpalania fajerwerków, petard, ogni sztucznych i innych materiałów pirotechnicznych na terenie miasta.
 • Miasto Zakopane i TVP nie organizuje pokazu fajerwerków. Wszystkich Mieszkańców i Turystów również zachęcamy, by uszanować wprowadzony zakaz i nie używać petard, rac oraz innych materiałów pirotechnicznych.
 • Pamiętajmy, że huk petard szkodzi zwierzętom, zarówno dzikim, jak i domowym. Sztuczne ognie mogą stanowić także zagrożenie dla osób, które je odpalają, bądź znajdują się w pobliżu.
 • Apelujemy także, by zawczasu zadbać o bezpieczne schronienie dla zwierząt domowych i/lub zapewnić im odpowiednie środki uspakajające.

 

 

 

Anna Szopińska 31.12.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również