Kamery live
prognoza pogody

Spotkanie siedmiu kultur pogranicza

18 maja 2021 13:13

Ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego województwa małopolskiego. Jednym z zadań z subregionu podhalańskiego, które zostały dopuszczone do głosowania jest projekt “Spotkanie siedmiu kultur pogranicza”. W ramach projektu zrealizowane zostanie wydarzenie plenerowe prezentujące rzemiosła, folklor i tradycje siedmiu kultur pogranicza: Polaków, Słowaków, Węgrów, Niemców, Łemków, Żydów i Cyganów. 

Spotkanie siedmiu kultur pogranicza

 

Pogranicze polsko-słowackie cechuje wyjątkowe bogactwo dziedzictwa kulturowego, które w ciągu wieków współtworzyli zamieszkujący ziemie leżące u podnóża Tatr Polacy, Słowacy, Węgrzy, Niemcy, Łemkowie, Żydzi i Cyganie. Ślady tych siedmiu kultur przetrwały w zabytkach architektury i sztuki, w bogatych obyczajach, folklorze i rzemiośle, w muzyce i języku.
 
Projekt stawia sobie za cel ochronę i upowszechnianie niepowtarzalnego dziedzictwa kulturowego pogranicza, zachowanie na tym obszarze unikatowych wartości kulturowych ukształtowanych przez wpływ siedmiu kultur oraz wykorzystanie wielokulturowości pogranicza do budowania nowych produktów kulturalnych i turystycznych.

 
W ramach projektu zrealizowane zostanie wydarzenie plenerowe prezentujące rzemiosła, folklor i tradycje siedmiu kultur pogranicza.

 

Jak zagłosować?

1. Otwierasz stronę budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego

2. Klikasz zakładkę głosowanie

3. Wpisujesz dane zgodnie z formularzem (projekt dotyczy subregionu podhalańskiego).

 
Numer i tytuł projektu:
POD 35. Spotkanie siedmiu kultur pogranicza

 
UWAGA!!!

W ramach Budżetu Obywatelskiego można oddać tylko jeden głos i tylko na jeden projekt. Nie ważne czy głosujesz przez internet czy w wersji papierowej. 

 
os 18.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również